Benjamin Verbič je v 13. minuti z glavo zatresel mrežo Rennesa. Foto: Reuters
Veliko veselje na meglenem Maksimirju. Dinamo si je že zagotovil šestnajstino finala. Foto: Reuters
Olivier Giroud je zadel za četrto zmago Chelseaja. Foto: Reuters
Zadetki s tekem Slovencev v Evropski ligi
Verbič natančen z glavo po podaji iz kota

Z Astano imajo po osem točk, Rennes na tretjem mestu pa le tri. Čez tri tedne bo Astana gostila Kijevčane in zmagovalec si bo že zagotovil vozovnico za šestnajstino finala.
Celtic z zmago ujel rdeče bike
Celtic je ugnal Leipzig z 2:1. Kevin Kampl je vstopil na začetku drugega polčasa, v katerem so rdeči biki najprej izničili prednost Škotov, a so ti hitro odgovorili in si zagotovili zmago z 2:1. Obe ekipi imata zdaj šest točk, kolikor tudi znaša zaostanek za vodilnim Salzburgom, ki je tokrat v gosteh s 5:2 ugnal Rosenborg, a si s tem še ni stoodstotno zagotovil napredovanja.
V skupini C sta se Bordeaux in Zenit razšla brez zmagovalca (1:1). Miha Mevlja je za goste iz St. Peterburga igral vso tekmo. Zenit vodi v skupini z osmimi točkami.
Lanski finalist Marseille že izpadel
Največje razočaranje letošnjega tekmovanja je vsekakor Marseille. Maja je še igral v finalu Evropske lige in izgubil proti madridskemu Atleticu. Danes je izgubil na rimskem Olimpicu in nima več možnosti v skupini H, saj je zbral le točko. Lazio si je z zmago z 2:1 zagotovil napredovanje.

Po 49 letih bo Dinamo prezimil v Evropi
Zagrebški Dinamo je premagal Spartak iz Trnave s 3:1 in si zagotovil prvo evropsko pomlad po letu 1970. Maksimir je bil razprodan že od petka, vrste pred blagajno so bili najdaljše v zadnjih letih. Zaradi kazni je bila zaprta severna tribuna.
Izbranci Nenada Bjelice so se zelo dobro znašli v gosti megli na stadionu Maksimir. Povedli so v 22. minuti, ko je zadel Amer Gojak. Deset minut pred odmorom je Petar Stojanović z desne strani podal pred vrata, kjer je Andrej Kadlec zatresel lasno mrežo. Vakhtang Čanturišvili je po uri igri znižal z roba kazenskega prostora. Končni izid je postavil Mislav Oršić deset minut pred koncem.
Ademi: To je eden največjih uspehov v zgodovini kluba
"Končno smo dočakali ta veliki trenutek. Navijači so bili naš 12. igralec. Za to tekmo smo živeli, vzdušje je bilo sijajno. Devet let sem že v Zagrebu, doživel sem veliko grenkih porazov, v evropskih pokalih nam ni šlo nič po načrtih. S to zmago smo spisali zgodovino kluba. To je eden izmed največjih uspehov v zgodovini Dinama," je bil evforičen kapetan Arijan Ademi.
Poleg zagrebškega Dinama so se v izločilne boje že uvrstili Bayer Leverkusen, Zürich, Arsenal, Eintracht Frankfurt, Lazio in Chelsea.