Jasmin Kurtić je odigral vseh 90 minut v Guingampu. Foto: EPA
Elhadji Babacar
Elhadji Babacar je dosegel drugi zadetek za Fiorentino. Foto: EPA
Pablo Osvaldo
Pablo Osvaldo je odločil tekmo na San Siru, Inter je zmago dosegel z igralcem manj. Foto: EPA
Roberto Soldado
Tekma na White Hart Lanu je bila prekinjena v 41. minuti, saj so trije navijači vdrli na zelenico. Foto: EPA
Kevin Mirallas
Kevin Mirallas je potrdil zmago Evertona v Wolfsburgu. Foto: EPA
Handanović spet ubranil enajstmetrovko
Kekova Reka doma neporažena dve leti
Rijeka doma odpravila Standard

Gostitelji so na polni Kantridi začeli odlično. Že v 5. minuti je zapretil Moises. V 21. minuti je Andrej Kramarić z desne strani stresel vratnico.
Veliko premoč je v 25. minuti kronal Moises, ki je bil natančen z glavo po podaji Mata Jajala iz kota. Osem minut zatem je Kramarić ušel po levi strani v kazenski prostor, podrl ga je Dino Arslanagić. Sodnik Stephan Studer je pokazal na belo točko in izključil Arslanagića. Najstrožjo kazen je zanesljivo izvedel sijajni Kramarić.
V drugem polčasu so Belgijci na začetku pritisnili. Vinicius Araujo je v 50. minuti zatresel mrežo, vendar je bil v prepovedanem položaju. Rijeka se je v drugem polčasu organizirano branila, v 77. minuti je vstopil Goran Cvijanović. Miral Samardžić je sedel na klopi. Na drugi strani je Martin Milec igral vso tekmo.

Odločilna tekma čez dva tedna v Sevilli
Rijeka v zadnjih dveh letih v Evropi doma ne pozna poraza (osem zmag in štirje remiji), letos pa so remizirali s Sevillo (2:2) in premagali Feyenoord (3:1). V zadnjem krogu čaka hrvaške pokalne prvake težko gostovanje na stadionu Sanchez Pizjuan pri branilki naslova v Evropski ligi Sevilli. Nujno potrebujejo vse tri točke.
"Prvi polčas je bil res fenomenalen. Tudi drugi polčas je bil v redu, tako se odigra, ko vodiš. V Rotterdamu smo imeli nesrečo, tokrat pa tudi nekaj sreče. Dve leti na Kantridi Rijeka ni izgubila evropske tekme," je bil ponosen nekdanji slovenski selektor Kek.

Salzburg in Celtic napredujeta
Zanesljive zmage se je veselil tudi Kevin Kampl, ki je s Salzburgom slavil na Celtic Parku v Glasgowu (1:3). Dvakrat je že v uvodne četrt ure zadel Alan, končni izid pa je postavil rezervist Naby Keita v sodnikovem dodatku. Kampl je igral vseh 90 minut, četrti uspeh v petih nastopih pa rdečim bikom že pred zadnjim krogom prinaša prvo mesto v skupini. Tudi Škoti niso bili preveč razočarani, saj so si zagotovili drugo mesto po porazu zagrebškega Dinama v Romuniji proti Astri (1:0).

Uspešna sta bila tudi oba italijanska kluba s slovenskimi predstavniki. Fiorentina Josipa Iličića (bil je na klopi) in Jasmina Kurtića (igral 90 minut) je odnesla vse tri točke iz Guingampa (1:2).

"Sarma" znova obranil strel z bele točke
Inter je ugnal Dnipro z 2:1. Samir Handanović se je izkazal že v 28. minuti, ko je obranil strel Jevgena Konopljanke z bele točke. Zapravil je priložnost za 0:2. Kazen je prišla hitro. Dve minuti zatem je Zdravko Kuzmanović z roba kazenskega prostora izenačil. Na začetku drugega polčasa so gostitelji ostali brez Andree Ranocchie, ki je prejel drugi rumeni karton. Z igralcem manj je zmagoviti zadetek dosegel Pablo Osvaldo v 50. minuti po podaji Hernanesa. Rene Krhin je sedel na klopi.

Izgredi na White Hart Lanu
Pestro je bilo dogajanje med Tottenhamom in Partizanom. Tekma je bila zaradi vdora posameznih navijačev večkrat prekinjena, domači gledalci so izzivali tudi z albansko zastavo, na koncu pa so domačini vendarle slavili z 1:0. Odločil je Benjamin Stambouli v 49. minuti. Branko Ilić je za goste igral vseh 90 minut.

5. KROG, skupina A:
VILLARREAL - BORUSSIA (M) 2:2 (1:0)
Vietto 26., Čerišev 63.; Raffael 55., Xhaka 67.

ZÜRICH - APOLLON 3:1 (2:1)
Djimsiti 32., Chikhaoui 39./11-m, 59.; Rosa 23.

CELTIC - SALZBURG 1:3 (1:2)
Johansen 30.; Alan 8., 13., N. Keita 92.

Celtic: Gordon, Matthews, Ambrose, van Dijk, Izaguirre, Mulgrew (74./Tonev), S. Brown, McGregor (67./Forrest), Johansen, Stokes (67./Commons), Griffiths.

Salzburg: Gulacsi, Ankersen (80./Schwegler), Ramalho, Hinteregger, Schmitz, Kampl, Bruno (71./N. Keita), Ilsanker, Leitgeb, Alan, Soriano (74./Sabitzer).

ESTORIL - PSV EINDHOVEN 3:3 (3:2)
Toze 12., Kuca 30., Amado 39.; Depay 6., Narsingh 14.
Tekma je bila v četrtek na začetku drugega polčasa odpovedana zaradi močnega naliva in razmočenega igrišča. Uspešno so jo izpeljali v petek.

DINAMO MOSKVA    5  5 0 0  8:3 15
PSV EINDHOVEN    5  2 2 1  8:7  8
ESTORIL          5  1 1 3  6:7  4
PANATHINAIKOS    5  0 1 4  5:10 1