Marin Čilić, Rafael Nadal, Roger Federer, Alexander Zverev, Tomaš Berdych in Dominic Thiem so zmagovalci prvega Laverjevega pokala. Foto: Reuters
Roger Federer
Roger Federer je ostal neporažen v Pragi. Foto: EPA
John Isner
John Isner je s 23 asi ugnal Rafaela Nadala. Foto: Reuters
Federer junak Laverjevega pokala v Pragi

36-letni Švicar je v izjemno napetem zadnjem posamičnem obračunu premagal Nicka Kyrgiosa s 4:6, 7:6 in 11:9 in s tem preprečil izenačenje na 12:12. V primeru zmage Avstralca bi odločal zadnji dvoboj dvojic.

Po dveh dneh je Evropa vodila z 9:3, a v nedeljo je vsaka zmaga štela kar tri točke. Najprej sta Američana John Isner in Jack Sock ugnala Tomaša Berdycha in Marina Čilića v dveh podaljšanih igrah. Prednost Evrope na 12:6 je povišal Alexander Zverev, ki je s 6:4 in 6:4 odpravil Sama Querreyja.

Za presenečenje dneva je poskrbel Isner, ki je z izjemnimi servisi premagal prvega igralca sveta Rafaela Nadala s 7:5 in 7:6. Kyrgios je imel priložnost za izenačenje na 12:12, Avstralec je dobil prvi niz, a se je Federer izvlekel v podaljšani igri drugega niza (8:6). V "šampionskem tajbrejku" je Kyrgios povedel s 5:2 in 8:5, v odločilnih trenutkih pa je bil 19-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam bolj zbran.
Naslednje leto bo Laverjev pokal v Chicagu.

Laverjev pokal, Praga:
EVROPA
- SVET 15:9

Nedeljski dvoboji:
Berdych/Čilić - Isner/Sock 6:7 (5), 6:7 (6)

Berdych/Nadal - Kyrgios/Sock 3:6, 7:6, 7:10
Prvi dan je vsaka zmaga štela le eno točko, v soboto nato dve točki, v nedeljo pa tri. Vsak igralec je moral v treh dneh nastopiti vsaj enkrat med posamezniki, a skupno ne več kot dvakrat. Štirje od šestih igralcev so morali nastopiti v dvojicah.