Roger Federer se je v Rotterdamu spet vrnil na prvo mesto. Foto: Reuters
Petra Kvitova
Petra Kvitova je bila v finalu Dohe v treh nizih boljša od Garbine Muguruze. Foto: Reuters
Federer v finalu Rotterdama brez težav ugnal Dimitrova

Švicar zagotovo ne bo nikoli pozabil omenjenega turnirja. Na njem si je že pred dvema dnevoma zagotovil vrnitev na teniški prestol, tam bo v ponedeljek zamenjal Rafaela Nadala. Pri tem je postavil nov mejnik, saj bo pri 36 letih in šestih mesecih postal najstarejša številka 1 na svetovni lestvici ATP. Na čelo lestvice se je vrnil po oktobru 2012.

Danes pa je vknjižil 97. turnirsko zmago, od tega rekordnih dvajsetih za grand slam (8-krat je slavil v Wimbledonu, 6-krat v Melbournu, 5-krat v New Yorku in enkrat v Parizu).

Za zmago je potreboval le 55 minut. Dimitrov je prvo igro dobil brez izgubljene točke, vodstvo je imel tudi pri 2:1, a je Federer hitro izenačil, v peti igri je Bolgaru odvzel še servis in Federer je zlahka osvojil prvi niz. V drugem nizu je Švicar nasprotniku še dvakrat odvzel servis.

Federer je v sobotnem polfinalu premagal Italijana Andreasa Seppija s 6:3 in 7:6 (3), medtem ko se je Dimitrov v finale uvrstil po nedokončanem dvoboju z Belgijcem Davidom Goffinom.

4:6, 6:3, 7:6 (1)

31-letni Kevin Anderson je v 15. finalu na ATP-turnirjih četrtič zmagal. Septembra lani je 25 kilometrov stran izgubil v finalu Odprtega prvenstva ZDA proti Rafaelu Nadalu.

MEDNARODNI TURNIR WTA PREMIER 5
DOHA
(3.200.000 am. dolarjev, trda podlaga)

Finale:
KVITOVA (ČEŠ/16) - MUGURUZA (ŠPA/4)
3:6, 6:3, 6:4

27-letna Petra Kvitova je v katarski prestolnici dosegla 22. turnirsko zmago v karieri, po St. Peterburgu že drugo ta mesec. Čehinja je zmagala po dveh urah in 16 minutah.

Andreja Klepač in Španka Maria Martinez Sanchez sta izgubili finalni dvoboj dvojic. Boljša je bila kanadsko-latvijska kombinacija Gabriela Dabrowski/Jelena Ostapenko, ki je zmagala s 6:3 in 6:3.