Sean Couturier se je zadetka za vodstvo z 2:3 takole veselil s Scottom Laughtonom. Foto: Reuters

Junak v vrstah gostov je bil Sean Couturier, ki je gol za vodstvo z 2:3 dosegel minuto in 15 sekund pred koncem tekme. Vratar Michal Neuvirth (30 obramb) je minuto pred koncem spektakularno preprečil izenačenje Sidneyju Crosbyju, končni izid pa je z golom v prazno mrežo postavil Matt Read. Gostitelji niso dosegli zadetka ob igri z igralcem več, čeprav so imeli za to pet priložnosti.

Winnipeg je s 5:0 premagal Minnesoto (že po 12 minutah je bilo 4:0) in se s skupnim izidom 4:1 prebil v drugi krog končnice. Vratar Connor Hellebuyck je ustavil 30 strelov in drugič zapored v tej seriji ni prejel gola.

Nashville je z 1:2 izgubil proti Coloradu, a prav tako še vodi s 3:2 v zmagah. Gostje so bili že na robu izpada, a sta v 56. in 59. minuti za preobrat zadela Gabriel Landeskog in Sven Andrighetto, ki je dosegel svoj prvi gol v končnicah. Andrew Hammond je ubranil 44 strelov, 18 v zadnji tretjini.

Končnica, 1. krog
Vzhodna konferenca:

PITTSBURGH - PHILADELPHIA 3:2
2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Rust 32., Guentzel 37.; Giroux 18., Filppula 39., Couturier 59., Read 60.

5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
Trouba 1., Little 6., Tanev 12., Armia 12., Scheifele 41.
Obrambe: Hellebuyck 30; Dubnyk 6, Stalock 15.

NASHVILLE - COLORADO 3:2
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Bonino 51.; Landeskog 56., Andrighetto 59.
Obrambe: Rinne 24; Hammond 44.
Los Angeles - VEGAS 0:4
SAN JOSE - Anaheim 4:0

V odebeljenem tisku je stanje v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.