Fabio Fognini je v drugem nizu finala v Umagu strl odpor Slovaka Andreja Martina. Foto: Reuters

Deset let sem čakal na ta naslov. Dolgo je bilo čakanje od leta 2006, a vredno je bilo počakati. To je zelo poseben turnir z veliko tradicije. V preteklosti ga je osvojilo že veliko španskih tenisačev. Edinstven je.

Feliciano Lopez
Feliciano Lopez je (končno) osvojil turnir v Gstaadu. Foto: Reuters

Italijan je bil blizu odvzema servisa že v 2. igri dvoboja, a se je Martin ubranil. Prvi niz se je nato prelomil prav v zadnji igri, ko si je Fognini priigral dve priložnosti za brejk, izkoristil pa je že prvo za zmago s 6:4.

Če se je Martin v prvem nizu še dostojno upiral favoriziranemu nasprotniku, pa je na začetku drugega nato popolnoma popustil. Izgubil je uvodni igri na svoj začetni udarec, zelo hitro se je znašel v zaostanku s 5:0. Poti nazaj ni bilo več, v 6. igri je uspel le še preprečiti 'kravato'. V naslednji je imel 29-letni Fognini tri zaključne žogice za zmago, z asom je izkoristil že prvo. Dvoboj je trajal 68 minut.

Martin je prvič nastopal v finalu ATP-turnirja, z zmago bi postal šesti tenisač v letošnji sezoni, ki bi se dokopal do krstne zmage v karieri. Na prvo turnirsko zmago bo moral še malce počakati, za drugo mesto pa je prejel 43.430 evrov in 150 točk na ATP-lestvici.

Lopezovo čakanje se je izplačalo
Španec Feliciano Lopez je končno osvojil ATP-turnir v Gstaadu, potem ko je v finalu tega turnirja nastopil pred natanko desetimi leti in klonil pred Richardom Gasquetom. Tokrat mu je zadnjo oviro predstavljal finalist turnirja iz leta 2013 Robin Haase, ki je moral premoč priznati po 77 minutah (6:4 in 7:5). "Občutek je zares neverjeten! Deset let sem čakal na ta naslov. Dolgo je bilo čakanje od leta 2006, a vredno je bilo počakati. To je zelo poseben turnir z veliko tradicije. V preteklosti ga je osvojilo že veliko španskih tenisačev. Edinstven je," je bil po dvoboju presrečen Lopez, ki je osvojil peti ATP-turnir v karieri. Do zdaj je nastopil v 14 finalih.