Luka Karabatic (sedem zadetkov) je bil najboljši igralec ob zmagi Francije nad Srbijo. Foto: Reuters
Švedi sami odločajo o svoji usodi. Če v sredo premagajo Norvežane, se bodo prebili v polfinale. Foto: Reuters
Visoki zmagi Francozov in Švedov

Srbija, ki že pred tekmo ni imela več možnosti za polfinale, se je do 20. minute kar enakovredno kosala, nato pa so favorizirani Francozi z nizom petih golov povedli s 17:10 in polčas dobili z 19:12.

V drugem delu je Francija še povečala svojo prednost in imela napad za 40. zadetek, vendar ga ni izkoristila. Na koncu sta bila s po sedmimi goli najboljša strelca Luka Karabatic (izbran je bil za igralca tekme) in Raphael Caucheteux.
Švedska je hitro upravičila vlogo favorita, ob polčasu je vodila s 16:11, v drugem delu pa so Skandinavci prednost še povečali in na koncu ni bilo nobenega dvoma o zmagovalcu. Hampus Wanne in Albin Lagergren sta bila s po štirimi goli najboljša strelca Švedske, pri poražencih pa sta prav tako po štiri gole prispevala Artsem Karalek in Vladislav Kuleš.

Hrvati pred zelo zahtevno nalogo
Odločitev o potnikih v polfinale bo padla v sredo. Hrvaška se bo pomerila s Francijo in za zanesljivo napredovanje potrebuje zmago s tremi goli razlike. Če bi Norveška premagala Švedsko, bi gostiteljem zadostoval že remi. Če bi se skandinavski obračun končal z remijem, pa Hrvatom zadostuje kakršna koli zmaga.

Slovenija, ki ima le še minimalne možnosti za preboj v polfinale, bo v torek ob 18.15 igrala proti Španiji.