Francija je naslovu olimpijskega in evropskega prvaka dodala še naslov svetovnega prvaka. Foto: Reuters
Francozi vendarle previsoka ovira za Katar
Zadnjih pet minut finala med Katarjem in Francijo

Po izenačenem začetku sta Francozom prvo vodstvo dveh golov prinesla zadetka Nikole Karabatića in Daniela Narcissa. Karabatić (vseh svojih pet golov je dosegel v prvem polčasu) je nadaljeval šov za vodstvo 9:5, po dvajsetih minutah pa je bila francoska prednost že 12:7, čeprav Thierry Omeyer v prvem polčasu ni branil tako dobro kot na prejšnjih tekmah (skupaj devet obramb, tri v prvih 30 minutah). Do odmora je prvemu azijskemu finalistu SP-ja, ki je imel v vratih razpoloženega Danijela Šarića (skupaj 14 obramb), zaostanek uspelo znižati na 14:11.

Narcisse poskrbel za nedosegljivo prednost
Katar, ki je z ekipo mednarodnih zvezdnikov pred domačimi gledalci upal na še eno presenečenje, je v nadaljevanju pridno topil francosko prednost in sredi drugega polčasa prišel na le gol zaostanka. Ko je Omeyer Kamalaldinu Malašu obranil strel za izenačenje in je na drugi strani z devetih metrov zadel Jerome Fernandez, Katar ni imel več pravega odgovora. Francozi so držali prednost dveh oziroma treh golov. Tri minute pred koncem je imel Katar pri zaostanku 24:22 še zadnje upanje, toda Abdula Al Karbi je zadel vratnico, v naslednjem napadu pa je Narcisse odločil tekmo.

Dragan Gajić strelski kralj turnirja
Izjemna generacija selektorja Clauda Enestaja s tem slavi peti naslov prvaka (1995, 2001, 2009, 2011, 2015) in že deseto zlato medaljo na največjih tekmovanjih, saj ima v svoji vitrini tudi dve zlati olimpijski odličji (2008, 2012) in še tri z evropskih prvenstev v Švici (2006, 2010 in 2014). Francozi so na poti do naslova prvaka izločili tudi Slovenijo (v četrtfinalu bilo 32:23), ki je svetovno prvenstvo končala na osmem mestu. Dragan Gajić je z 71 goli najboljši strelec turnirja!

Poljska do medalje po 70 minutah igre
Bronasto medaljo je osvojila Poljska, ki je po podaljšku z 29:28 premagala Španijo. Odločilni gol je 45 sekund pred koncem desetminutnega dodatka dosegel Kamil Syprzak. Prvi strelec Poljakov je bil Michal Szyba z osmimi goli, Syprzak pa jih je dodal šest. Pri branilcih naslova je bil s sedmimi goli prvi strelec Victor Tomas. Poljaki so vodili s 5:1, ob polčasu je bilo 13:13, po rednem delu 24:24, potem ko so Španci zapravili štiri gole prednosti (v 50. minuti je bilo 18:22).