Marco Reus in Henrik Mhitarjan sta bila junaka deževnega večera na stadionu Westfalen. Foto: EPA
Jonatan Soriano
Jonatan Soriano je zadel za 2:0, v podaljšku pa je bil natančen še z glavo, a je stranski sodnik neupravičeno dvignil zastavico. Salzburg, ki je meril na Ligo prvakov, je ostal celo brez skupinskega dela Evropske lige. Foto: EPA
Dinamo Minsk
Nogomaetaši Dinama iz Minska slavijo v Salzburgu. Foto: EPA

Norvežani so na prvi tekmi povedli s 3:0, nato pa so izbranci Thomasa Tuchla naredili velik preobrat (3:4). 64.000 gledalcev na stadionu Westfalen je uživalo na povratni tekmi, Kevina Kampla pa ni bilo niti na klopi, saj bo v petek zelo verjetno potrjen njegov prestop v Leverkusen.

Borussia je imela veliko premoč v uvodne četrt ure, a ji ni uspelo zadeti, zato pa je kazen prišla v 19. minuti. Po kotu je z glavo zadel Ole Jörgen Halvorsen. V 25. minuti je razigrani Henrik Mhitarjan z 20 metrov z desnico dosegel pravi evrogol, žogo je velemojstrsko poslal pod prečko. Gostiteljem se je nato odprlo, Ilkay Gündogan je le dve minuti zatem preigraval v kazenskem prostoru in zaposlil Marca Reusa, ki je zlahka zatresel mrežo. V 31. minuti je po podaji Mhitarjana še enkrat iz bližine zadel Reus. Pet minut pred odmorom je po podaji Matthiasa Ginterja izid polčasa z levico postavil Šindži Kagava.

V drugem polčasu so se črno-rumeni še bolj sprostili, Norvežani pa so bili popolnoma nemočni in lahko bi jo še precej slabše odnesli. Borussia bi lahko zadela tudi desetkrat.

Slovo Hajduka, Salzburga in Southamptona
Danski Midtjylland je presenetljivo izločil Southampton (1:0), potem ko se je prva tekma končala z remijem (1:1). Izpadel je tudi splitski Hajduk, ki je v sijajnem vzdušju na razprodanem Poljudu izgubil proti Slovanu iz Liberca (0:1). Josef Šural je odločil srečanje v 23. minuti.
Salzburgu je na povratni tekmi uspela vrnitev proti Dinamu iz Minska (2:0), v podaljšku ni bilo golov. Pri streljanju enajstmetrovk je Salzburg povedel, saj je v drugi seriji Vladimir Koritko zadel vratnico. Vratar Dinama iz Minska Aleksandr Gutor je nato obranil vse tri preostale strele Salzburžanov (Minamino, Atanga, Berisha) za veliko zmago Belorusov.

4. predkrog, povratne tekme:
BORUSSIA (D) - Odd 7:2 (4:1) 4:3
Mhitarjan 25., Reus 27., 32., 57., Kagava 40., 90., Gündogan 51.; Halvorsen 19., Berg 64.
Kampla ni bilo v kadru Borussie.

Borussia (D): Weidenfeller, Ginter, Sokratis (64./Piszczek), Hummels, Schmelzer, Weigl, Hofmann, Gündogan (66./S. Bender), Kagava, Mhitarjan (64./Aubameyang), Reus.

Odd: Rossbach, Hurme, Bergan, Hagen, Grögaard, Jensen, Berg, Nordkvelle (65./Gashi), Halvorsen, Occean (46./U. Flo), Zekhnini (76./Akabueze).

QARABAG - Young Boys 3:0 (2:0) 1:0
Almeida 4./11-m, Reynaldo 43., Ismajilov 61.
RK: von Bergen 4./Young Boys

Jablonec - AJAX 0:0 0:1
RK: Bazoer 59./Ajax
Greguš (Jablonec) je v 58. minuti zapravil 11-m.

Helsinki - KRASNODAR 0:0 1:5

Videton - LECH POZNAN 0:1 (0:0) 0:3
Kadziora 57.

Thun - SPARTA PRAGA 3:3 (1:2) 1:3
Ferreira 33., 81., Munsy 50.; Dočkal 10., Husbauer 21., N. Costa 71.

Standard Liege - MOLDE 3:1 (1:1) 0:2
Knockaert 26., Santini 48., Trebel 95.; Hussain 42.

LEGIA VARŠAVA - Zorja Lugansk 3:2 (1:1) 1:0
Brzyski 16., Guilherme 62., Duda 95./11-m; Homčenovskij 39., Malinovski 66.

BELENENSES - Altach 0:0 1:0

Izidi prvih tekem so v krepkem tisku. Žreb skupinskega dela bo v petek ob 13.00.