Marjan Čakarun je bil s 24 točkami daleč najboljši strelec tekme v Domžalah. Foto: www.alesfevzer.com
Jan Močnik
Jan Močnik je z zadetimi trojkami navduševal zbrane ljubitelje košarke v Domžalah. Foto: www.alesfevzer.com
Blaž Mahkovic
Helios se je oddolžil Olimpiji za polom v Stožicah

Domžalčani so z odlično igro strli odpor Ljubljančanov, ki so sicer na trenutke igrali dobro, a so nato popolnoma popustili v zadnji četrtini, ko se je gostiteljem uspelo odlepiti - najvišja prednost je znašala +18 - in prednost zadržati do konca.

Helios blestel v končnici prvega polčasa
V prvi četrtini so bili gledalci v Domžalah priča izenačenemu dvoboju, v prvi polovici druge četrtine pa so se gostujoči košarkarji z odlično igro nekoliko odlepili od nasprotnika. Žoga je lepo krožila, po polaganju Vasilija Vučetića je nato trojko zadel še Dawan Robinson (27:31), z novo trojko Blaža Mahkovica so gostje povedli s +5 (29:34). Toda Domžalčani so se hitro vrnili, minuto pred koncem prvega polčasa je izid s trojko poravnal Jure Močnik (38:38).

Helios je dosegel še naslednjih šest točk, polčas je zaključil z novo Močnikovo trojko 8 sekund pred iztekom časa, ob sireni pa je po ukradeni žogi najvišjo prednost +6 s polaganjem postavil Hugh Robertson (44:38).

Prednost Heliosa narasla na +18
V tretji četrtini se je odlična igra Heliosa nadaljevala. Gostitelji so pridno polnili koš ljubljanskih zmajev, Jan Močnik je z zadeto trojko poskrbel za vodstvo +14 (58:44). Ljubljančani so nato strnili vrste v obrambi, in zaostanek več kot prepolovili. Mahkovic in Nikola Pavlićević sta bila nerešljiva uganka za domačo obrambo, s trojko je Mitja Nikolič zaostanek zmanjšal na -5 (63:58).

V zadnji četrtini je Domžalčanom v dobrih petih minutah uspel delni izid 12:2, po katerem vrnitve za Ljubljančane, ki so bili popolnoma razglašeni, ni bilo več. Robertson je s trojko tri minute pred koncem poskrbel za najvišje vodstvo na tekmi (+18; 79:61), ki ga gostitelji niso izpustili več iz rok.

Krka na vrhu skupaj z Zlatorogom
Novomeščani so pred odločilno tekmo z Unionom Olimpijo, ki jih čaka v soboto v dvorani Tivoli, zasluženo prišli do dveh točk in zasedli vrh lestvice. Rogaško so vodili večji del srečanja, v zadnji četrtini pa so uspešno odbili vse napade. Jure Lalić je dosegel 20 točk in zbral šest skokov, Matic Rebec in Luka Lapornik sta dosegla po enajst točk, na drugi strani pa je Cory Remekun zbral 15 točk in osem skokov.