Nogometaši Atalante bodo, kot kaže, prvič v klubski zgodovini prihodnjo sezono zaigrali v najelitnejšem nogometnem tekmovanju v Evropi - Ligi prvakov! Foto: EPA

Atalanta in Inter po 66 točk, Milan 65 točk, Roma 63 točk – je bil položaj od 3. do 6. mesta pred zadnjim krogom. Po zadnjem krogu je Atalanta osvojila tretje mesto z 69 točkami, enako število točk je na četrtem mestu dosegel Inter, za katerega brani Samir Handanović. Brez Lige prvakov sta ostala Milan in Roma.

15 - Andrea Belotti (Torino)

Juventus si je že pred časom zagotovil naslov državnega prvaka, Napoli je podprvak, v Serie B se selijo Chievo, Frosinone in Empoli, ki je v zadnjem krogu klonil pred Interjem, za obstanek pa bi mu zadostovala že točka.

Duvan Zapata je v 35. minuti poskrbel za izenačenje. Foto: EPA

Zapata izenačil, Berardi izključen
Nogometaši Atalante so srečanje začeli odločno, že v 3. minuti je Remo Freuler z roba kazenskega prostora sprožil za las mimo leve vratarjeve vratnice. Gostitelji so bili v uvodnih minutah podjetnejši, nato pa je v 19. minuti sledila hladna prha. Po fantastični akciji je po krasni Duncanovi podaji s peto v malo mrežico zadel Sassuolov napadalec Domenico Berardi. Pritisk Atalante kljub vsemu ni pojenjal, sadove je obrodil po dobre pol ure igre, ko je izid izenačil Duvan Zapata. Ta je iz neposredne bližine žogo zbezal v mrežo, potem ko jo je vanj na golovi črti neuspešno izbijal Mehdi Bourabia. To je bil za Kolumbijca že 23. prvenstveni zadetek v sezoni.

Zelo vroče je bilo nato v zaključku prvega polčasa, ko je prišlo do vroče krvi in vsesplošnega prerivanja. Zaradi nešportnega vedenja sta rumeni karton prejela Marten De Roon (Atalanta) in Francesco Magnanelli (Sassuolo) Berardi je bil celo izključen.

V sodnikovem dodatku prvega polčasa so si nogometaši skočili v lase. Foto: EPA

Rezervist Pašalić zadel takoj po vstopu
V nadaljevanju so gostitelji znova silovito pritisnili na gol Gianluce Pegola, preobrat so uprizorili v 53. minuti, ko je odbito žogo po Iličićevem strelu v gol z lobom prek vratarja spravil kapetan Papu Gomez. V 62. minuti je v igro namesto domačega branilca Andree Masiella vstopil Mario Pašalić, ki se je že takoj po vstopu vpisal med strelce. Gomez je z leve strani pred vrata poslal uporaben predložek, hrvaški vezist je z glavo hladnokrvno zadel za 3:1.

Do konca srečanja sta mreži obmirovali, Sassuolo je zadnji žvižg glavnega sodnika Danieleja Doverija dočakal z zgolj devetimi igralci v polju – po Berardiju je rdeči karton v 83. minuti prejel še Magnanelli.

Serie A, 38. krog:

ATALANTA - SASSUOLO 3:1 (1:1)
Zapata 35., Gomez 53., Pašalić 65.; Berardi 19.
RK: Berardi 45., Magnanelli 83./oba Sassulo
Iličić (Atalanta) je igral vso tekmo.

Atalanta Bergamasca vs US Sassuolo( id: 17574871 datum: 27.4.2019)
Sampdoria je z 2:0 ugnala novega starega italijanskega prvaka. Foto: EPA

FROSINONE - CHIEVO 0:0
Krajnc je bil na klopi Frosinoneja, Cesar (Chievo) pa je igral vso tekmo.

BOLOGNA - NAPOLI 3:2 (2:0)
Santander 43., 88., Džemaili 45.; Ghoulam 57., Mertens 77.

TORINO - LAZIO 3:1 (0:0)
Falque 51., Lukić 53., De Silvestri 80.; Immobile 66.

Kurtić (SPAL) je igral vso tekmo.

Nogometašem Rome se ni uspelo uvrstiti v Ligo prvakov, tekma v Rimu pa je bila v znamenju zadnje tekme Danieleja De Rossija v dresu sinov volkulje. Foto: EPA

ROMA - PARMA 2:1 (1:0)
Pellegrini 35., Perotti 89.; Gervinho 86.