Janja Garnbret je štiri vrhove osvojila v petih poskusih. Foto: EPA

V boju za finale in olimpijske kvote je 20 plezalk nastopilo v treh disciplinah (hitrost, balvani in težavnost), zmnožek uvrstitev v vseh disciplinah pa pomeni končno uvrstitev. Janja Garnbret je bila v hitrosti sedma, na balvanih druga, v težavnosti pa osma, kar je bilo dovolj za tretje mesto.

"Super se je razpletlo, saj sem že kvalificirana za olimpijske igre, tako da res neverjetno! Danes je bilo malo naporno, hitrost je bila v redu, balvani so bili super, s smerjo v težavnosti nisem najbolj zadovoljna, kako sem jo odplezala, a bom lahko to popravila že čez dva dni - a to ni pomembno, ker sem že kvalificirana za olimpijske igre. Komaj čakam, da bom čez eno leto spet tu, do takrat pa bomo trenirali, da bomo dobro pripravljeni," je povedala svetovna prvakinja na balvanih in v težavnosti.

Kvalifikacije Shauni Coxsey
Najboljši zmnožek je uspel Britanki Shauni Coxsey (42; edina je štiri balvane premagala v štirih poskusih) ter Japonki Akijo Noguči (80).

Japonke olajšale pot ostalim finalistkam
V torkov finale se je uvrstila najboljša osmerica, na tej tekmi bodo razdelili sedem olimpijskih kvot. Glede na to, da so se v finale prebile kar štiri Japonke, vsaka država pa lahko na olimpijskih igrah nastopi le z dvema tekmovalcema, pomeni, da je Janja Garnbret že dobila vstopnico za igre v Tokiu.

Nastopile so še tri Slovenke, ki so se uvrstile v drugo polovico nastopajočih. Mia Krampl je zasedla 14. mesto, Vita Lukan 16. in Lučka Rakovec pa 17.