Sidney Crosby bo po dveh olimpijskih naslovih naskakoval še prvo medaljo na svetovnih prvenstvih. Foto: Reuters

V prvem krogu končnice NHL-a je Crosbyjev Pittsburgh klonil pred New York Rangers, ki so bili v seriji boljši s 4:1. 27-letni Sid the Kid bo na Češkem naskakoval prvo medaljo na svetovnih prvenstvih. Zaigral je leta 2006, ko je bil turnir v Latviji. Javorjevi listi so bili četrti, potem ko so s kar 5:0 izgubili dvoboj s Finci za tretje mesto. Crosby je bil v Rigi izvrsten. Postal je prvi strelec tekmovanja, čeprav je bil star šele 18 let.

Z reprezentanco je Crosby sicer že dvakrat postal olimpijski prvak. Na zadnjih igrah v Sočiju je bil kapetan Kanade, leta 2010 pa je v Vancouvru odločil podaljšek finalne tekme proti ZDA. Pred petimi leti je sijajni napadalec, ki je bil dvakrat že izbran za najkoristnejšega igralca Lige NHL, odklonil možnost, da se med svetovnim prvenstvom v Nemčiji pridruži izbrani vrsti.