Salonit se je dobro upiral Ljubljančanom. Foto: Aleš Oblak

Odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana so v dvorani Tivoli gostili kanalski Salonit Anhovo, sicer enega od večnih tekmecev, ki je v lanskem prvenstvu zasedel tretje mesto. Varovanci Andreja Urnauta so slavili po štirih nizih s 3:1. V prvem in drugem nizu Kanalci gostiteljem niso bili enakovreden tekmec, saj so Ljubljančani zelo dobro igrali v bloku (skupaj so jih dosegli kar 17) in obrambi, v protinapadih pa sta bila nezaustavljiva oba tujca, Jori Mantha in Petar Đirlić, ki sta na tekmi skupaj nanizala 38 točk.

V tretjem nizu so slovenski prvak popustili in si privoščili kar deset napak, slednje so ob dobri igri Dejana Čabarkape (11 točk) in Frana Peterlina (16 točk) zmago prinesle Primorcem. V četrtem nizu, v katerem sta priložnost dobila izkušeni Rok Satler in Diko Purić, so Ljubljančani spet dvignili raven igre in se veselili prepričljive zmage.

"Mislim, da smo na trenutke prikazali dobro igro, nato pa smo, ne vem zakaj, v tretjem nizu popustili. Naredili smo več napak in tekmece smo morali zato loviti. Vsekakor smo nasprotniku podarili preveč točk in v prihodnje se to ne bo smelo dogajati. Zbrani moramo biti do konca tekme. Ekipa mora pokazati željo, da si želi zmage s 3:0. Na takšni tekmi je namreč treba zmagati s takim rezultatom,'' po tekmi ni bil najbolj zadovoljen Urnaut.

Pri ženskah je naziv derbi kroga pripadel obračunu med ekipama Formula Formis in GEN-I Volley. Rogožanke, ki so lansko prvenstvo končale na tretjem mestu, proti močno okrepljenemu moštvu iz Nove Gorice niso veljale za favoritinje, a so se ekipi, ki napoveduje osvojitev naslova prvakinj, zelo dobro upirale. Tako v prvem kot v drugem nizu so, predvsem na račun dobrih začetnih udarcev, s katerimi so Novogoričankam povzročale težave, ves čas sledile tekmicam. Zadnje so odpor ekipe Formis strle šele v končnicah nizov, v tretjem setu pa je varovankam Vasje Samca Lipicerja uspelo ujeti rogoške odbojkarice, ki so vodile že s 16:10 in tudi še z 19:17 ter si na koncu zagotoviti zmago s 3:0. K njej je 13 točk prispevala Lana Ščuka, 12 jih je dodala Mirta Velikonja Grbac.

"V bistvu smo se zavedali, da bo tekma težka. Vedeli smo, da bodo nasprotniki od sebe dali svoj maksimum. Moram reči, da nismo igrali dobro, tekmice so precej pritiskale na nas z začetnimi udarci. A važno je, da smo kljub taki igri zmagali in vseeno dobili vse tri točke," je obračun komentirala odbojkarica GEN-I Volleyja, Tina Lipicer Samec.