Šport
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.8 od 35 glasov Ocenite to novico!
Matjaž Kek
Trener Rijeke Matjaž Kek si lahko s svojimi varovanci že z osvojeno točko na tekmi naslednjega kroga proti Cibalii zagotovi naslov hrvaškega prvaka. Foto: EPA
Marko Vešović
Črnogorski branilec Marko Vešović, ki barve Rijeke brani kot posojen nogometaš Spezie, je ob koncu prvega polčasa zadel za 2:0. Foto: EPA

Kekova Rijeka prekinila urok v Koprivnici

Rečani lahko v naslednjem krogu potrdijo naslov prvaka
17. maj 2017 ob 21:57
Koprivnica/Zagreb - MMC RTV SLO

Nogometaši Rijeke so naredili še korak bližje naslovu prvaka, potem ko so v 34. krogu hrvaškega prvenstva z 2:0 premagali Slaven Belupo.

Rečani, ki jih vodi nekdanji slovenski selektor Matjaž Kek, so tako ohranili prednost petih točk pred drugouvrščenim Dinamom iz Zagreba – ta je doma z 2:1 premagal Istro 1961 – in lahko že v naslednjem krogu, ko bodo doma gostili predzadnjo Cibalio, potrdijo prvi naslov v klubski zgodovini.

Andrijašević in Vešović zadela za tri točke
Rijeka, ki je petkrat hrvaško prvenstvo sklenila na drugem mestu, v Koprivnici pred sredino tekmo ni slavila zadnja tri leta, je pot do zmage začela tlakovati v 14. minuti, ko je po predložku z leve strani iz neposredne bližine mrežo zatresel Franko Andrijašević. Gostitelji so imeli že pet minut pozneje priložnost, da izid izenačijo, a je vratar Andrej Prskalo nevaren poskus Heberja z roba kazenskega prostora ubranil. Gostje so nato vodstvo podvojili ob koncu prvega polčasa, ko je branilec Marko Vešović silovito sprožil z desne strani. Žoga je vratarja Antuna Markovića zadela v dlan, a je bil strel premočen, da bi ostalo pri minimalni prednosti Kekove ekipe. 0:2.

Dinamo na koncu trepetal za zmago
Prav lahko bi se zgodilo, da bi Rijeka že danes postala prvak, če bi Istra 1961 na Maksimiru iztržila remi. Tekma se je končala z zmago Zagrebčanov (2:1), a v končnici so imeli gostje izjemno priložnost za izenačenje. Dinamo je v 14. minuti v vodstvo popeljal Domagoj Antolić, ta je dosegel četrti zadetek v letošnji sezoni. Vodstvo Dinama je v 27. minuti s strelom s sedmih metrov podvojil najboljši strelec lige Armin Hodžić. Istra je v nadaljevanju, natančneje v 83. minuti, zaostanek zmanjšala na -1, ko je Nikola Prelčec s sijajnim udarcem presenetil vratarja Dominika Livakovića. V 88. minuti so bili gostje blizu izenačujočega zadetka, a je na veliko olajšanje domačih navijačev Parackijev strel z glavo za las obšel zagrebški gol.

Do konca hrvaškega prvenstva sta še dva kroga. V naslednjem se bo Rijeka doma pomerila s Cibalio, Dinamo bo gostoval v Osijeku, v zadnjem krogu pa se bosta najboljši ekipi letošnjega prvenstva udarili na Maksimiru.

Hrvaško prvenstvo, 34. krog:
SLAVEN BELUPO - RIJEKA 0:2 (0:2)

DINAMO ZAGREB - ISTRA 1961 2:1 (2:0)

Lestvica: Rijeka 85, Dinamo Zagreb 80, Hajduk in Osijek po 63, Lokomotiva 40, Slaven Belupo 38, Istra 33, Inter Zaprešić 28, Cibalia 20, Split 18.

M. L.
klemen461
# 17.05.2017 ob 22:04
Zelo privoscim Rijeki ta naslov da se prekine tradicija Dinamo mafije.
Rolf
# 17.05.2017 ob 22:08
Dinamo mafija ni prenehala delovati tudi danes na tekmi Dinamo-Istra. Kot primer, ko je bila Istra zadnje minute v naletu za izenačenje je sodnik tekmo, kjer je bilo kar nekaj menjav in še več prekinitev, podaljšal le za 2 minuti.
SLOBloodPatriot
# 17.05.2017 ob 22:14
Kekova Rijeka še naprej melje, zasluženo prvaki! Forza Fiume!
TellingTheTruth
# 17.05.2017 ob 22:35
Kokr se govori o organiziranosti dinama in cele hrvaske lige, bi bilo naivno pricakovat da ima rijeka prvenstvo ze v zepu. Kaj hitro se lahko zgodi kraja stoletja v mamicevem imenu
Tuemsi
# 17.05.2017 ob 22:25
Ne se prehitro veselit, spomnite se kaj je bilo pred skoraj 20 leti. Na HNL oblasti je še vedno isti Mamič.
Erkil
# 17.05.2017 ob 23:42
Gremo Rijeka! Doma na zmago in osvojeno prvenstvo, da ne bo trte mrte in čarovnij v Zagrebu. :)
# 18.05.2017 ob 05:08
Bravo, Kek, naredil si čudež. Upam da tega ne bodo pozabili, ko bodo prišla leta suhih krav.
Manos de Piedra
# 18.05.2017 ob 01:00
"Dinamo tudi s sodniki ni sposoben namahati Rijeke 3:0.
Mislim, da letos neke kuhinje ne bo, bi bilo preočitno...."

Mogoče jih bodo zaklenili v slačilnico, pa bo tekma avtomatično registrirana kot 3:0 za Dinamo. Pri hrvaški fuzbalski mafiji nikoli ne veš LOL
generacija56
# 17.05.2017 ob 23:07
Rijeki je dovolj točka, če izgubi z Dinamom z rezultatom nižjim od 5:2.
Toliko je Rijeka namlatila Dinamo. Ostala dva rezultata sta bila neodločena.
hrgotax
Za čestitke Rijeki pa bo še čas.
Najprej naj premagajo Cibalio ...
hombre
# 18.05.2017 ob 00:00
Dinamo tudi s sodniki ni sposoben namahati Rijeke 3:0.
Mislim, da letos neke kuhinje ne bo, bi bilo preočitno....
RUBEŽ
# 18.05.2017 ob 06:45
RIJEKA PRVAK. Čeprav se je treba bati Mamića, ne Dinama. Ker ta je sposoben podkupiti vse živo. Vendar jaz verjamem da bo Rijeka zmagala vsaj eno tekmo. Še lepše bi bilo zmagati v Zagrebu. Čestitke Keku & co.
Spuzva
# 18.05.2017 ob 01:15
Kakšna kraja pa je bila pred skoraj 20 leti zaradi Mamića?
ajvard
# 17.05.2017 ob 23:11

ni res.
smeško 562
Na eni tekmi se lahko veliko stvari zgodi. Upam sicer da ne.
Kunguruj
# 18.05.2017 ob 09:06
Vi samo o zarotah in sodnikih, noben pa nič ne govori o igri Rijeke. Tu pa tam si malo ogledam Rijeko. Včeraj recimo sem preklapljal med Rijeko in Mariborom. Maribor je bil negledljiv. Rijeka pa agresivno v polju, hitre podaje, hitra transformacija. Slaven niti blizu ni prišel golu Rijeke. Na trenutke dobiš občutek kakor da bi gledal obrambo pri košarki, eden na enega, tako znajo stisniti igralci Rijeke nasprotnika na njihovi polovici.

Ta igra Rijeke me spominja na neke čase naše reprezentance, ko so igrali lep nogomet in zmagovali. Gospod Kek, kapo dol, vi pa znate narediti nogomet.

Kot navijač Maribora si bi lahko samo želel, da bi Kek še kdaj ponovno prevzel vodenje Maribora. Dvomim pa, da bi karakterno lahko delovala skupaj z Zahotom. Ne predstavljam si, da se bi Kek podrejal navodilom direktorja, saj ni Ribič, čeprav dela na Kvarnerju. Niti si nočem predstavljati, kakšen bi bil rezultat, če se v istem paru kvalifikacij najdeta skupaj Maribor in Rijeka
giant
# 17.05.2017 ob 23:01
A kdo ve, zakaj je Rijeki dovolj ze tocka? Odloca razlika v golih?
gebu
# 17.05.2017 ob 22:54
Ne razmišljat tko slovensko ... kaj se lahko zgodi ...
Kenzu
# 18.05.2017 ob 08:56
@ZRC, tako, naj enkrat purgerji že dobijo svoje!
ZRC
# 18.05.2017 ob 08:39
Ajmo Matjaž, spravi purgerje z fuzbalskega trona.
sportivko
# 18.05.2017 ob 07:46
"Maribor bi bil na Hrvaškem komot prvak."

HA HA HA, ok komentiral si ob 6:42 ..zgodnja ura, pol ti je oproščeno za te buče.
raknac navi
# 18.05.2017 ob 07:26
Gotovo je! Bravo Kek!!!
SirOliver
# 18.05.2017 ob 12:53
v nedeljo bo na Kvarnerju ludnica, v glavni vlogi pa Matjaž, le kaj mu pripravljajo navijači?
"kanta" je skoraj v njihovih rokah, manjka le še centimeter do cilja,
zadnje kolo z Dinamom bo izgleda revijalnega značaja.
čestitke za štajerca, ki dela čuda na Reki.
lookaaa
# 18.05.2017 ob 09:57
Kot sem po prvem rijekinem porazu rekel, da imajo se vedno vse v svojih rokah, ceprav se vas je vecina ze bala, da ode prvenstvo (čes hajduk je v super formi, belupo vedno nevaren, potem pa se derbi).
Poraz pac pride, biti 2 leti nepremagan je cudez. ko se serisli pritiska >>nepremaganosti<< so zopet zaigrali tako kot znajo. Prvenstvo je njihovo, sam celo menim, da znajo dobiti obe tekmi!
LUDWIG
# 18.05.2017 ob 09:34
Pa kaj tu notri tlačite Maribor? Maribor je za Rijeko tretja liga
smeško 562
# 18.05.2017 ob 11:43
Kot je rekel Kunguruj, Rijeka igra daleč najlepši nogomet na balkanu. Visok presing s hitrimi prehodi. Igrajo preprost nogomet s čim manj dotiki. Maribor razbijejo na prafaktorje s takim nogometom. Celotna ekipa deluje kot dobro naoljen stroj. Kek kapo dol, čeprav so te pri nas žabarji rušili, si dokazal koliko si vreden. Bo pa vprašanje koliko igralcev bo ostalo pri Rijeki. Že sedaj imam Kek ogromno imen, ki so jih uspešno lansirali. Letos bo pa seznam še poskočil.
jogurt
# 18.05.2017 ob 08:47
kje so zdaj vsi tisti paglavci, ki so KEKa pljuvali v SLO reprezentanci.....res ponižni ste postali kar naenkrat - za bruhat

morda ni prezgodaj, če čestitamo Rijeki za osvojen naslov in hkrati čestitke tudi Matjažu Keku
@microhub100
Kot navijač Maribora, ti mirno rečem, da me Maribor trenutno NE PREPRIČA. Rijeka pač.
Mariborski igralci mi nikoli niso zgledali bolj ''po sili živi'', kot letos. Glede na ziheraški stil Milaniča se pa ne čudim, da je temu tako...

Vsekakor pa cenim tvoj entuziazem...
urosh444
# 18.05.2017 ob 17:40
Tudi če Rijeka ne zmaga naslednje tekme (in je npr. tudi ne izgubi), jih dinamo na pošten način v zadnjem krogu ni sposoben premagat s tremi goli razlike. Potrebni bosta torej dve veliki kraji, da dinamo osvoji DP. Ni nemogoče, vendar mislim, da bi v tem primeru in tokrat padale glave, ker je spomin na 18 let nazaj še kako živ.
AeeBeeCee
# 18.05.2017 ob 12:24
Dinamo še igra z Osijekom v gosteh in mislim, da bo že po tej tekmi Rijeka prvak.
seba goričan
# 18.05.2017 ob 12:22
nič ni bilo...Mamić nma veze s tisto tekmo proti Osijeku leta 99, pač so se prehitro veselil naslova in igral samo 1:1...pomočnik Krečak jim je pa v 89. mnuti zaradi odsajda razveljavil gol in kasneje se je z video analizami izkazalo, da popolnoma upravičeno, ampak Riječani tega še vedno ne priznavajo....ni še konec, dokler ni konec
Spuzva
# 18.05.2017 ob 12:01
Še zdej ne vem, kaj je bilo z Mamićem...
sportivko
# 18.05.2017 ob 09:52

Povej prosim, koliko tekem je Maribor zmagal proti Dinamu? Tud Rijeka bi Maribor v trenutnem stanju pofurala najmanj 3:0 ...