Celjani edina neporažena ekipa v DP-ju

Celjani so bili tako še drugič v štirih dneh boljši od Koprčanov, v soboto so jih ugnali v polfinalu pokala v Ljutomeru. Še v 46. minuti je bil izid izenačen, na semaforju je kazalo 23:23, nato pa so gostitelji v desetih minutah dosegli šest golov, varovanci Veselina Vujovića le enega in zadnjih pet minut je bilo le formalnost.

Borbeni Primorci so že v prvem delu pokazali, da v Celje niso prišli z belo zastavo. Večji del so sicer zaostajali, vendar vedno, ko so domači ušli za nekaj golov (največja prednost je bila pri izidu 10:6), so se hitro približali. V 27. minuti so z golom Grege Krečiča tudi izenačili na 13:13.

Na odmor so gostitelji odšli z golom prednosti (16:15), v 36. minuti pa jim je začela teči voda v grlo, saj so gostje z golom Adama Bratkoviča povedli z 18:19. To je bilo njihovo drugo vodstvo na tekmi, a hkrati tudi zadnje. Prvaki so dodali plin, v 45. minuti vodili s 24:23, v 54. pa z 28:23 in osvojili zmago, ki jih je kljub še eni tekmi manj vrnila na prvo mesto, pred Ribnico imajo točko prednosti.

Drugi polčas je zaznamovala tudi poškodba Thomasa Postogne, ki je v polnem teku z glavo trčil v vratnico, ko je hotel preprečiti zadetek prek celotnega igrišča. Na srečo se je vse skupaj končalo zgolj s pretresom in bolečinami.

V celjski ekipi je bil najučinkovitejši Borut Mačkovšek s šestimi zadetki, na drugi strani jih je Bratkovič dosegel sedem.