Anže Kopitar je v 20:51 igre sprožil le en strel, a tega v prazen gol za končnih 2:0. Zato je AK11 bolj blestel v obrambnih nalogah, ukradel je 3 ploščke, blokiral en strel in dobil 11 od 21 bulijev. Foto: AP
Calvin Petersen (Los Angeles Kings)
Jonathan Quick in Jack Cambell sta poškodovana, Peter Budaj pa je zbolel, tako da se je v vratih znašel četrti vratar - novinec Cal Petersen. Foto: AP

Šlo je namreč za derbi dna lestvic Lige NHL in Zahodne konference, tako "note" kot Kralji pa so veliko razočaranje sezone 2018/19. Prvi gol na tekmi je padel v 2. tretjini, ko je bil v 29. minuti iz protinapada uspešen novinec Matt Luff. 21-letni Kanadčan je igral šesto tekmo NHL-a, Glavni junak sedme zmage Los Angelesa je bil novinec v vratih Calvin Peterson, ki je z 29 obrambami zaklenil vrata in vpisal svoj prvi shutout na najvišji ravni.

Četrti vratar izkorišča priložnost
"Najboljša tekma v življenju. Da ti na takšni ravni tako hitro uspe "shutout", je res velika nagrada za vse delo in treninge,"
je bil presrečen 24-letni Američan, ki se je kalil na sloviti univerzi Notre Dame, zdaj pa je zagrabil priložnost ob poškodbah in boleznih prvih treh vratarjev LAK-a. Petersen je v štirih dneh branil na vseh treh tekmah turneje, prvo zmago je po "loteriji" dosegel proti Chicagu.

Šesti gol Kopitarja, a LAK ostaja zadnji
Piko na i je pol minute pred koncem postavil gostujoči kapetan. Dustin Brown je ukradel plošček in ga podal slovenskemu centru, ki je s sredine igrišča suvereno zatresel mrežo izpraznjenega gola. Šesti gol za Kopitarja, ki ima skupaj s še vedno samo tremi podajami zdaj 9 točk na 19 tekmah sezone.

Los Angeles ostaja zadnji na Pacifiku, Zahodu in celotni ligi, a se je predzadnjemu St. Louisu približal na dve točki. Ob poraznih predstavah Bluesov se je vodstvo takoj po tekmi odločilo za trenersko menjavo. Mike Yeo je bil nemudoma odpuščen, potem ko so "note" že 143 minut brez doseženega gola, mesta za končnico pa po prvi četrtini sezone bežijo za 7 točk (Los Angelesu že za 9 točk!).

Eichel in Eller junaka podaljškov
Od devetih ponedeljkovih tekem sta se dve zavlekli v podaljšek. Kapetan Sabelj Jack Eichel je odločil dodatek pri Pittsburghu in poskrbel za šesto zaporedno zmago Buffala (*5:4), medtem ko so Pingvini doživeli četrti poraz po vrsti. Ob igri 3 na 3 je srečanje odločil tudi Washington na gostovanju pri Montrealu. Junak zmage s 5:4 je bil Lars Eller, med tekmo je že 14. gol sezone dosegel kapetan Capitalsov Aleksander Ovečkin.