Kawhi Leonard je s 15 točkami v zadnji četrtini poskrbel, da so Raptorsi dobili peto tekmo serije z Bucksi in povedli s 3:2 v zmagah. Foto: Reuters

Prvo ime četrtkovega dvoboja v Milwaukeeju je bil Kawhi Leonard, ki je dosegel kar 35 točk, od tega kar 15 v zadnji četrtini, ob tem je prispeval še devet podaj in pobral sedem žog pod obema obročema.

"Ni me strah. Zato sem treniral poleti, želim si samo zmagati. Gre za to, da sem agresiven in ne bežim od ničesar," je Leonard odločen, da popelje Toronto v prvi veliki finale Lige NBA, kjer bi se nato proti dinastiji iz severne Kalifornije udaril za svoj drugi prstan. Leta 2014 je bil Kawhi Leonard namreč celo MVP finala, ko je s San Antoniem postal prvak najmočnejše košarkarske lige na svetu.

"Pot do zmage je bila težka, a najbolj pomembno je, da smo jo dosegli," je po zmagi dejal strateg Toronta Nick Nurse, medtem ko je absolutni junak dvoboja Leonard dodal: "V začetku dvoboja je bilo naravnost 'nevihtno'. Izjemno vesel sem današnje zmage, a našega dela še nismo dokončali."

Milwaukee prvič v sezoni izgubil 3 tekme zapored
Za gostujoči uspeh Raptorsov sta vidni delež prispevala še novopečeni oče Fred VanVleet s 7 trojkami in skupno 21 točkami ter Kyle Lowry s 17 točkami. Torontčani so na začetku tekme zaostajali že za 14 točk, a so se pobrali in prizadejali Milwaukeeju tretji zaporedni poraz. Najboljše moštvo rednega dela Lige NBA predtem v celotni sezoni ni doživelo treh porazov po vrsti, zdaj pa so Bucksi zapravili vodstvo z 2:0. Jeleni morajo zdaj najprej v soboto v Kanadi izsiliti sedmo tekmo in jo nato v ponedeljek doma še dobiti, če želijo v finale.

Giannis: Ni predaje
"Ne bomo se predali. Smo najboljše moštvo v ligi, ni predaje. Moramo pokazati vse in dati vse od sebe,"
je po tekmi bodril soigralce in navijače najučinkovitejši v domači zasedbi Giannis Antetokounmpo (24 točk). Za Bucske je Eric Bledsoe je prispeval 20 točk, Malcolm Brogdon pa je tekmo končal z 18 točkami in 11 skoki.

"V tej sezoni smo se pokazali kot zelo odporna in trdovratna ekipa. Smo v težkem položaju, a naredili bomo vse, da zmagamo na naslednji tekmi v Torontu," je po porazu odločno dejal trener Milwaukeeja Mike Budenholzer.

Slabe 3 minute pred koncem je Milwaukee izenačil na 93:93, sledila je napeta končnica, pri čemer so v zadnji sodniki po ogledu videoposnetkov dvakrat spremenili odločitev in razsodili v korist Raptorsov.

V veliki finale se je že uvrstil prvak zadnjih dveh sezon Golden State, ki je v finalu Zahodne konference pometel s Portlandom in v zmagah slavil s 4:0.