Dvakratni evropski prvaki (1985 in 1986) in 18-kratni hrvaški prvaki so vodili od začetka do konca srečanja v dvorani Dražena Petrovića. S sedmo zmago so se odlepili z dna lestvice, kjer pa ostajata obe slovenski ekipi. Krka je zadnja s štirimi zmagami, Olimpija in Zadar pa sta jih zbrala pet.

Cibona že ob odmoru vodila z enajstimi točkami naskoka
Nekdanji košarkar Olimpije Damir Markota je dosegel uvodnih pet točk. Ljubljančani so hitro izgubili priključek in po 12 minutah zaostajali za osem točk (24:16). V drugi četrtini je Miha Lapornik s trojko znižal na 34:30, v zadnjih dveh minutah in pol pred odmorom pa slovenski prvaki niso dosegli niti točke in Zagrebčani so povedli za enajst točk (45:34).

Zmajem se ni uspelo približati
Ob koncu tretje četrtine so se Ljubljančani prebudili in z delnim izidom 7:0 po trojki Roka Badžima ujeli priključek (59:51). Trener Cibone Ivan Velić je vzel minuto odmora. Olimpija je bila v igri še šest minut pred koncem, ko je Badžim z dvema prostima metoma znižal na 69:58. Marko Ljubičić in Igor Marić sta nato poskrbela za mirno končnico.

Najboljši strelec tekme je bil Filip Bundović z 21 točkami, Markota jih je dodal 17. Pri Olimpiji je Lapornik dosegel 18 točk, trikrat je bil natančen izza črte. Tudi skok so zanesljivo dobili Zagrebčani (41:26).

Nikitović: Naša najslabša tekma v zadnjih dveh mesecih
"Za nami je zagotovo naša najslabša tekma v zadnjih dveh mesecih. Naporen ritem tekem na štirih frontah je terjal svoj davek. Fantje se niso ustrezno odzvali na pritisk naših tekmecev, zaigrali so brez energije, energična predstava in dober odgovor na vse, kar te čaka na parketu, pa sta edina načina, da obrneš sezono. Cibona je bila na nas dobro pripravljena, zagrebški košarkarji so zelo dobro igrali, hkrati pa zbrali tudi več skokov v napadu in nas na koncu povsem nadigrali," je zelo realno oceno podal trener Saša Nikitović.

Že v ponedeljek prihaja v Stožice Šenčur
Zmaji so do srede v 13 dneh odigrali kar osem tekem. Naporen januarski ritem obračunov bodo nadaljevali v ponedeljek, ko ob 19.00 v Stožicah gostijo Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo, v torek pa bodo odpotovali v Klajpedo (Litva), kjer jih v sredo ob 20.00 v Ligi prvakov čaka obračun z Neptunasom.