Matic Rebec je prispeval 10 točk in šest podaj. Foto: FMP
Luka Lapornik je bil najboljši strelec Krke s 15 točkami. Foto: FMP

Izbranci Simona Petrova so v predmestju srbske prestolnice doživeli peti poraz v Jadranski ligi. Pred tem so izgubili proti Budućnosti, Crveni zvezdi, Igokei in Zadru, premagali so le Mornar in Partizan. Le dve zmagi imajo tudi Petrol Olimpija, Mornar, Zadar in Igokea, Krka pa je na zadnjem mestu zaradi najslabše razlike v koših.
Đapa izključen že v prvi četrtini
Gostje uspeli držati priključek do sredine prve četrtine, ko je Luka Lapornik znižal na 14:12. FMP se je nato razigral, Matic Rebec je zadel izza črte sedem sekund pred iztekom uvodnih desetih minut (33:20). Minuto pred koncem uvodne četrtine je Dalibor Đapa udaril Renca v obraz in bil takoj izključen.

FMP povišal naskok na 21 točk
Jure Lalić je na začetku druge četrtine znižal na 36:26. Do odmora se je prednost gostiteljev le še povečevala, blestel je Stefan Pot, ki je v prvem polčasu dosegel kar 22 točk. FMP je imel kar 21 točk naskoka (59:38).
Razpad sistema v zadnji četrtini
V tretji četrtini so slovenski podprvaki prikazali najboljšo igro. Domen Bratož je znižal na 77:62 v 30. minuti. V zadnji četrtini je igra Krke popolnoma razpadla. Tim Osolnik je v 35. minuti dosegel edini koš iz igre s polaganjem, Žiga Fifolt pa je zadel en prosti met minuto in 18 sekund pred koncem. To so bile edine točke gostov v zadnji četrtini!

Luka Lapornik je dosegel 15 točk, Jure Lalić jih je dodal 11. Pri gostiteljih je izstopal Pot s 30 točkami, zadel je vse tri mete izza črte in tudi 13 prostih metov, zgrešil je le dva. Rebec je v 23 minutah dosegel 10 točk in šest podaj.

Novomeška ekipa bo v v nedeljo gostila srbsko zasedbo Mega Bemax iz Sremske Mitrovice.