Jordan Morgan je bil najboljši posameznik v taboru zmajev na tekmi proti Zadru. Dosegel je 25 točk. Foto: www.alesfevzer.com

Vedeli smo, da bo težka tekma. Popraviti smo hoteli vtis iz Zadra. Mislim, da smo imeli pravi pristop in energijo. Poznala se je odsotnost organizatorja igre, ampak smo pokazali karakter in zasluženo slavili zmago.

Gregor Hrovat

Za nas je bila zelo težka tekma. Igrali smo brez organizatorjev igre. Mislim, da smo zasluženo zmagali in lahko smo zadovoljni z zaključkom v Ligi ABA.

Zoran Martić

To je bila peta zaporedna zmaga varovancev Zorana Martića v omenjeni ligi.

Pri domačih so bili razpoloženi Jordan Morgan (25 točk), Gregor Hrovat (19 točk) in Devin Oliver (18 točk). Pri gostih je 22 točk dosegel Ive Ivanov.

+10 za Zadar
Olimpija je povedla s 6:1, a je Zadar hitro znižal zaostanek in iz minute v minuto višal vodstvo, v prvi četrtini je vodil že za deset točk (14:24). Zmaji so v nadaljevanju ujeli ritem in do odhoda na odmor so nasprotnike ujeli (39:41).

Oliver je s trojko odprl tretjo četrtino (42:41). Razpoloženi Američan je pozneje še ukradel žogo nasprotnikom in zabil za +4 Olimpije (48:44). Domen Lorbek je s svojo prvo trojko povišal vodstvo (51:46), ki ni dolgo trajalo, saj je pet zaporednih točk dosegel Domagoj Vuković in gostje so spet povedli (51:53).

Morganov prodor za +7
V zadnji četrtini so zmaji zaigrali agresivneje v obrambi, stopili so zaostanek, po košu in prostem metu Oliverja ter košu Igorja Tratnika so povedli za 4 (66:62). Gostje so uspeli izenačiti (66:66). Po štirih zaporednih točkah Morgana in uigrani akciji Hrovata in Oliverja je Olimpija imela štiri točke naskoka (80:76). 34 sekund pred koncem pa je vodstvo Olimpije po odličnem prodoru Morgana znašalo že sedem točk (84:77).

A tekme zmaji niso mirno zaključili, saj je imel Lovro Bašić po osebni Hrovata na voljo tri proste mete, prva dva je zadel, tretjega je zgrešil, a je do žoge prišel Luka Božić, ki je zadel (86:83). Zmage zmaji na koncu le niso izpustili iz rok (90:85).

Za zmagovalca Lige ABA v igri še ...
Na zaključni turnir Lige ABA so se uvrstili Crvena zvezda, Cedevita, Budućnost in Mornar, pravico do nastopa v prihodnji sezoni pa je izgubil MZT iz Skopja, ki je zasedel zadnje, 12. mesto.