Miha Lapornik je bil s 23 točkami najboljši strelec tekme Mega Leks - Union Olimpija.
Miha Lapornik je bil s 23 točkami najboljši strelec tekme Mega Leks - Union Olimpija. "Mislim, da smo odigrali dobro tekmo, saj smo igrali ekipno, dobro v obrambi in nadzorovali skok. Mogoče smo naredili le nekaj napak v napadu, saj smo imeli preveč izgubljenih žog," je povedal trener Gašper Potočnik. Foto: www.alesfevzer.com
Tajfun
Tajfun moral priznati premoč Partizanu

S tem so naredili velik korak k obstanku v ligi, iz katere bosta letos izpadla dva kluba. Mega Leks, ki si je že prej zagotovil mesto v polfinalu, je na domačem parketu do zdaj tesno izgubil le proti Crveni zvezdi in Budućnosti.

Varovanci Gašperja Potočnika so bili v ospredju večji del tekme. Vodili so ob koncu vseh četrtin, ključno vlogo pa je odigral Miha Lapornik, s 23 točkami prvi strelec tekme. Njegova peta trojka (met 5/10) je pomenila vodstvo z 78:79 dobro minuto pred koncem tekme, skupaj s Savo Lešićem pa sta tekmecu v izdihljajih tekme zadala končni udarec s črte prostih metov. Lapornik je sedem sekund pred koncem sicer zgrešil prvi prosti met, a to ni bilo usodno, saj so bili gostitelji v zadnjem napadu neuspešni pri dveh metih za tri točke. Lešić se je izkazal z 19 točkami, 11 skoki in štirimi podajami (indeks 31), tri pomembne trojke in 11 točk pa je prispeval še Mitja Nikolić.
Šentjurčani klonili desetič zapored
Tajfun se bo po novem porazu proti Partizanu (65:83) težko rešil zadnjega mesta. Šentjurčani so pred 1.500 gledalci v celjski dvorani Golovec izgubili že desetič zapored, čeprav jim ob polčasu ni kazalo tako slabo, saj so dobili prvo četrtino (25:19) in ob polčasu zaostajali samo za dve točki (41:43). Beograjčani so drugi del začeli z delnim izidom 2:15 in prednosti niso več izpustili iz rok. Skok so dobili z 31:16. Najboljši strelec tekme je bil z 22 točkami Edo Murić, ki je trojke metal 6/7.

Joksimović jezil Novomeščane
Tudi Krka je izgubila. Cibona je bila v Zagrebu boljša s 85:78. Novomeščane, ki so doživeli sedmi poraz na zadnjih osmih tekmah, v zadnjih dveh krogih čaka še trd boj za obstanek. Pred njimi sta še srečanji doma proti Mega Leksu in v gosteh pri Crveni zvezdi.
Krka je bila v Zagrebu večji del tekme v zaostanku in brez pravih možnosti za uspeh. Gostitelji so že v prvi četrtini prišli do dvomestne prednosti, ki so jo nato zanesljivo držali. Nekajkrat so vodili tudi za 14 točk, Novomeščani pa so bili preobratu še najbližje ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine. Prišli so na šest (56:50), sedem točk zaostanka (61:54, 63:56), v predzadnji minuti tudi na -5 (77:72), več pa jim Cibona na čelu s slovenskim reprezentantom Nebojšo Joksimovićem (20 točk) ni dovolila.