Jürgen Klopp in Mohamed Salah slavita veliko zmago. Foto: Reuters
Mohamed Salah in David Ospina
Salah je Davida Ospino v 34. minuti premagal po prodoru po desni strani kazenskega prostora. Foto: Reuters
Liverpool
Navijači Liverpoola so pred tekmo razvili transparent z napisom: "Klopp, dvigni nas, kamor spadamo." Foto: Reuters
Damir Skomina
Slovenska sodniška ekipa je na Anfieldu zelo dobro opravila svoje delo. Damir Skomina je pokazal pet rumenih kartonov, štiri gostiteljem in enega gostom. Foto: Reuters
Lucas Moura
Lucas Moura je zadel za napredovanje Tottenhama na Camp Nouu. Foto: Reuters
Ousmane Dembele
Najlepši zadetek večera je dosegel napadalec Barcelone Ousmane Dembele po prodoru s sredine igrišča. Foto: Reuters
Samir Handanović
Samir Handanović in soigralci bodo spomladi igrali v Evropski ligi. Foto: Reuters
Neymar
Neymar je zadel za vodstvo PSG-ja z 2:0 proti Crveni zvezdi. Foto: Reuters
Jan Oblak
Jan Oblak je v Bruggeju ostal nepremagan. Foto: Reuters

Na Anfieldu je edini gol padel v 34. minuti. Svoj tretji zadetek v letošnji Ligi prvakov je dosegel Mohamed Salah. Egipčan je mrežo zatresel po prodoru na desni strani kazenskega prostora. Mario Rui in Kalidou Koulibaly ga nista uspela ustaviti, vratarja Davida Ospino pa je presenetil s strelom na bližnjo vratnico, žoga je Kolumbijcu šla med nogama.

Liverpool je bil v prvem polčasu še nekajkrat nevaren, a je zadel iz edinega strela v okvir vrat. Napoli se je večinoma branil in prežal na protinapade.
V drugem delu je bilo razburljivo na obeh straneh, a se ne ena ne druga mreža nista več zatresli. Najlepši priložnosti za povišanje vodstva je zapravil Sadio Mane, na drugi strani je iz neposredne bližine čez vrata streljal Jose Maria Callejon, v sodnikovem podaljšku pa je izenačenje Arkadiusza Milika preprečil vratar Alisson Becker, ki je pravočasno stekel iz vrat.
Redsi so morali slaviti z 1:0 ali pa z vsaj dvema goloma razlike.
Mojstrovina Neymarja v Beogradu
Prvo mesto v skupini C si je zagotovil PSG, ki je bil v gosteh s 4:1 boljši od Crvene zvezde. Najlepši je bil zadetek Neymarja za 2:0 v 40. minuti, ko je potegnil z leve strani, v kazenskem prostoru preigral več branilcev in nato spravil žogo za hrbet Milana Borjana. Drugi je Liverpool z devetimi točkami, prav toliko jih je zbral tretji Napoli, ki bo spomladi igral v Evropski ligi.
Moura junak Tottenhama
To velja tudi za Inter, ki v skupini B v zadnjem krogu skupinskega dela doma ni uspel premagati že prej odpisanega PSV-ja (1:1), tako da ga je z remijem v Barceloni (1:1) pri osmih točkah ujel Tottenham in ga tudi prehitel zaradi boljšega izkupička na medsebojnih tekmah (zmaga z 1:0 doma in poraz z 2:1 v gosteh).
Junak Londončanov je bil rezervist Lucas Moura, ki je na Camp Nouu izenačil v 85. minuti po predložku Harryja Kana. Barca je imela dodobra premešano postavo (Lionel Messi je vstopil v 63. minuti, Luis Suarez je poškodovan), a je vodila že od 7. minute, ko je gostujoče igralce z izjemnim prodorom čez pol igrišča osmešil Ousmane Dembele. Pred poravnavo izida je z nizom lepih obramb blestel rezervni vratar Barcelone Jasper Cillessen.
V Milanu je PSV povedel v 13. minuti z golom Hirvinga Lozana, ko je izgubil žogo Kwadwo Asamoah. Izenačil je Mauro Icardi v 73. minuti prav tako z glavo, a je bilo to premalo. V sodnikovem podaljšku so bili črno-modri dvakrat blizu zmagovitemu golu.
Atletico le do točke v Belgiji
V skupini A sta bila potnika med najboljših 16 znana že pred zadnjim krogom, je pa prišlo do spremembe na prvem mestu. Borussia Dortmund je s slavjem z 2:0 v Monte Carlu na vrhu prehitela Atletico Madrid, ki se je brez zadetkov razšel s Clubom Bruggejem.

Porto in Schalke sta že zgodaj zvečer z zmagama nad Galatasarayem (2:3) in Lokomotivom Moskvo (1:0) potrdila prvi mesti v skupini D. Preboj v osmino finala sta si sicer oba zagotovila že prej. Tretje mesto je zasedel Galatasaray s točko prednosti pred Lokomotivom.