Raheem Sterling se je dvakrat vpisal med strelce. Foto: Reuters
Ilkay Gündogan je dosegel svoj prvi gol v letošnji Premier ligi. Foto: Reuters
Chelsea je z 1:0 ugnal Southampton, zmago jim je prinesel Marcos Alonso, ki je izvedel prosti strel, zadel je v levi spodnji kot. Foto: Reuters

Manchester Cityju ni niti ena ekipa še odvzela vseh točk, pred težko nalogo pa je bil tudi Tottenham, kar je nakazal že sam uvod tekme na stadionu Etihad. Gostitelji so namreč domače navijače razveselili že v 15. minuti. Uspešno sta sodelovala nemška reprezentanta, iz kota je podal Leroy Sane, smer žoge pa je odlično spremljal Ilkay Gündogan, ki jo je nato sprejel in z glavo zabil za 1:0.

Tottenham je na začetku drugega polčasa še pretil, a na koncu je City prevzel vajeti v svoje roke. Njegovi navijači so se v 70. minuti razveselili drugega gola, z levico je zadel Kevin De Bruyne, protinapad pa je začel Fernandinho, žogo je podal do Gabriela Jesusa, ta jo je podaljšal do Gündogana, ki je tako vpisal še podajo.

City je imel priložnost povečati vodstvo v 75. minuti, a je enajstmetrovko zgrešil Jesus. Šest minut pozneje pa so le prišli do gola, zadel je Raheem Sterling. Ta je nekaj minut zatem brez večjih težav pospravil žogo še enkrat v nasprotno mrežo. To je njegov 11. gol v prvenstvu.

Tottenham je ob zaključku tekme le prišel do gola, med strelce se je vpisal Christian Eriksen.

Manchester City je prišel do svoje 16. zaporedne zmage. Varovanci Pepa Guardiole imajo kar 14 točk naskoka pred Manchester Unitedom.

Chelsea in Arsenal do minimalne zmage
Chelsea je z 1:0 ugnal Southampton, zmago jim je prinesel Marcos Alonso, ki je izvedel prosti strel, zadel je v levi spodnji kot. Chelsea je imel več priložnosti, nekaj poskusov je imel tudi Alonso, a sta obe mreži ostali nedotaknjeni do konca tekme. Zdajšnji prvak se je na lestvici po številu točk začasno izenačil z Manchester Unitedom. Ta igra jutri tekmo, nasproti mu bo stal West Bromwich.

Arsenal je doma z 1:0 premagal Newcastle, strelec edinega gola pa je Mesut Özil. Ta je prišel do odbite žoge na okoli 15 metrih, z volejem je žogo mojstrsko poslal v desni zgornji kot.