Vijoličasti so z dvema goloma v prvem polčasu razblinili vse dvome o zmagovalcu. Foto: BoBo

Mariborčani so pred skoraj 7.000 gledalci v Ljudskem vrtu pritisnili od prve minute naprej. Dino Hotić je v 3. minuti stresel prečko. Malo pozneje so vijoličasti prvič kronali premoč. Hotić je potegnil po desni strani, nato povratno podal v sredino, kjer je vtekajoči Rok Kronaveter "s prve" poslal žogo za hrbet Hannesa Halldorsona, reprezentančnega vratarja Islandije.

Tavares povišal vodstvo
Slovenski prvaki so v nadaljevanju brez težav nadzirali dogajanje na zelenici. In v 32. minuti povišali vodstvo. Andrej Kotnik je na levi strani kazenskega prostora našel Marcosa Tavaresa, ki je s preigravanjem iz igre vrgel enega od branilcev Valurja, nato pa z diagonalnim strelom matiral Halldorsona.

Zadetka s tekme med Mariborom in Valurjem

Portugalski sodnik preklical enajstmetrovko za Valur
V zaključku polčasa so zobe pokazali tudi Islandci. Izpeljali so nekaj obetavnih akcij. V 41. minuti je portugalski sodnik Joao Pinheiro po padcu Andrija Adolphssona pokazal na belo točko, a je nato po posvetovanju s stranskim sodnikom odločitev preklical, saj je ocenil, da je šlo za simuliranje. Islandcu je pokazal rumeni karton. Statistika prvega polčasa: posest žoge 57:43, streli 6:1, v okvir 3:0 – vse za Maribor.

Začetna enajsterica Maribora. Foto: BoBo

Tretji gol Maribora visel v zraku
Vijoličasti so si na začetku drugega polčasa priigrali lepo priložnost za 3:0, a je Halldorson dobil dvoboj z Blažem Vrhovcem. Tretji zadetek vijoličastih je visel v zraku. V 65. minuti je sprožil Rudi Požeg Vancaš, Halldorson pa je s skrajnimi močmi odbil žogo mimo leve vratnice. Požeg Vancaš je bil blizu zadetku tudi v 71. minuti, ko je z glavo za las meril mimo leve vratnice. Kljub številnim priložnostim pa se mreži do konca nista več zatresli. Končna statistika: posest žoge 54:46, streli 21:5, v okvir vrat 6:1 – vse za varovance Darka Milaniča.

V Ljudskem vrtu se je zbralo skoraj 7.000 gledalcev. Foto: BoBo

Prva tekma 2. predkroga v sredo ob 20.15 v Mariboru
Mariborčani se bodo v 2. predkrogu pomerili s švedskim AIK-om, ki je na povratni tekmi s 3:1 premagal armenski Ararat in tako nadoknadil zaostanek 2:1 s prve tekme. Na začetku drugega polčasa je dva gola dosegel Henok Goitom. Na 3:0 je povišal Sebastian Larsson. Prva tekma drugega predkroga bo v sredo, 24. julija, ob 20.15 v Ljudskem vrtu, povratna pa teden dni pozneje (31. julija) v Stockholmu.

Šporar najprej zadel za vodstvo Slovana, nato zapravil 11-m
V preostalih tekmah je slovenski reprezentant Andraž Šporar najprej zadel za vodstvo bratislavskega Slovana proti Sutjeski iz Nikšića, a se je nato črnogorski prvak izvlekel v podaljšek z golom Aleksandra Šofranaca v 93. minuti. Naposled so odločile enajstmetrovke. V peti seriji je imel Šporar priložnost, da pri izidu 3:2 za Sutjesko izenači, a je njegov poskus vratar Vladan Giljen ubranil. Črnogorci so se tako veselili napredovanja.