Matej Žagar je še v igri, da si neposredno zagotovi nastop med elito v prihodnji sezoni. Foto: Borut Cvetko, mediaspeed.net

Dirko je začel izjemno, saj je dobil prve tri vožnje, nato je bil še drugi in tretji, kar je pomenilo, da se je v polfinale prebil z 2. mestom. Dobil je svojo polfinalno skupino, v finalu pa se je dolgo bojeval za 3. mesto, na koncu pa je bil četrti.

Zmagal je Avstralec Jason Doyle, ki je veselil že tretje zaporedne zmage. Drugi je bil njegov rojak Chris Holder, tretji pa domačin Fredrik Lindgren.

Žagar je dve dirki pred koncem sezone v skupnem seštevku napredoval na 10. mesto. Cilj je seveda osmo. "Ko motorji delujejo kot je treba in so dovolj hitri, uspeh ne izostane. Upam lahko, da bo tako tudi na zadnjih dveh dirkah, saj imam tako še vedno možnosti, da se uvrstim med najboljšo osmerico, ki vodi v SGP-serijo 2017," je bil zadovoljen Žagar.

Izidi: 1. Jason Doyle (Avs) 19 točk, 2. Chris Holder (Avs) 13, 3. Fredrik Lindgren (Šve) 14, 4. Matej Žagar (Slo) 15, 5. Bartosz Zmarzlik (Pol) 12, 6. Tai Woffinden (VB) 11, 7. Piotr Pawlicki (Pol) 10, 8. Greg Hancock (ZDA) 9, 9. Maciej Janowski (Pol) 8, 10. Niels K. Iversen (Dan) 7 ...

Po deveti od enajstih dirk: 1. Doyle 123 točk, 2. Hancock 118, 3. Woffinden 107, 4. Zmarzlik 100, 5. Holder 98, 6. Pawlicki 81, 7. Janowski 80, 8. Lindbaeck 74, 9. Lindgren 73, 10. Iversen, 11. Žagar oba 64, 12. Kildemand 62, 13. Pedersen 62, 14. Jonsson 39, 15. Harris 33 ...