Po golu, s katerim je podrl rekord, je Lionel Messi takole pristal na rokah soigralcev. Foto: EPA
Lionel Messi, Xavi
251. gol in s tem izenačitev rekorda je Messi dosegel po mojstrskem prostem strelu. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo, James Rodriguez
Cristiano Ronaldo in James Rodriguez sta se v Eibarju vpisala med strelce, oba pa sta tudi podala. Foto: EPA

ou in Lionela Messija, ki je zrušil rekord Telma Zarre.

Barcelona je doma s 5:1 na derbiju odpravila v tej sezoni sicer zelo dobro Sevillo, ki pa v Kataloniji ni imela pravih možnosti. Gostitelji so silovito krenili, v prvem polčasu zapravili številne priložnosti, a v 21. minuti vendarle povedli. S prostega strela je mojstrsko prek živega zidu žogo v desni zgornji kot vratarja Beta poslal Messi, ki je z 251. golom izenačil rekord Zarre po številu zadetkov v španskem prvenstvu.

Takoj na začetku drugega polčasa je Jordi Alba, ko Andaluzijci sploh še niso sprožili strela na domača vrata, nespretno posredoval in zatresel svojo mrežo. Čez minuto in pol je po podaji Xavija s prostega strela z glavo izenačil Neymar. V 65. minuti je po podaji Luisa Suareza z glavo mrežo nekdanjega kluba zatresel Ivan Rakitić, sedem minut pozneje pa je Messi spisal zgodovino. Po dvojni podaji z Neymarjem je z drsečim startom žogo pospravil v mrežo za nov mejnik in z 252. golom v La Ligi prehitel legendarnega napadalca Athletic Bilbaa. Po samostojni akciji je rekordnemu večeru Messi piko na i postavil s hat-trickom.

Real vknjižil novo visoko zmago
Zgodovino je pisal tudi Cristiano Ronaldo, ki je dvakrat zatresel mrežo Eibarja in najhitreje do zdaj v La Ligi zabil 20 golov. To je Portugalcu uspelo že v 12. krogu. Zmaga Madridčanov je 14. zaporedna v vseh tekmovanjih. Real je pot k 36. zmagi na 50. tekmi pod vodstvom Carla Ancelottija tlakoval v 23. minuti, ko je z glavo po podaji Ronalda zabil James Rodriguez. Še pred odmorom je prednost gostov po podaji Danija Carvajala povišal Ronaldo.

V drugem polčasu so evropski prvaki nadzorovali potek tekme, v vezni liniji je dobro Luko Modrića nadomestil Isco, ki je igral podobno umirjeno kot hrvaški vezist. Še dvakrat so nogometaši iz prestolnice zatresli mrežo. Najprej je bil uspešen Karim Benzema, ki je zadel na peti ligaški tekmi zapored. Končni izid je z bele točke postavil Ronaldo. Z roko je v živem zidu v kazenskem prostoru po prostem strelu Ronalda igral Raul Albentosa.