Lionel Messi je v 86. minuti iz bližine premagal Jana Oblaka in postavil končni izid. Na 34 tekmah proti Atleticu je dosegel že 27 zadetkov, od tega 13 na stadionu Vicente Calderon. Foto: Reuters
Diego Godin
Diego Godin je v 70. minuti takole izenačil na 1:1. Foto: Reuters
Jan Oblak
Dvoboj Luis Suarez - Jan Oblak. Foto: Reuters
Alvaro Morata
Alvaro Morata je zadel za 3:2 in velik preobrat Reala v Villarrealu. Foto: Reuters

Za prvi gol na tekmi je v 64. minuti poskrbel Rafinha, ki je s petih metrov pospravil žogo za Oblakov hrbet po strelu Luisa Suareza in odbiti žogi. Šest minut pozneje je po prostem strelu Kokeja z leve strani z glavo izenačil Diego Godin. Gostje so brez uspeha protestirali zaradi domnevnega prekrška nad Sergiem Busquetsem.
Messi je nato na podoben način kot Rafinha odločil tekmo. Za tri točke Barcelone je zadel že prejšnjo nedeljo proti Leganesu, ko je mrežo zatresel v 90. minuti. Tudi tedaj je bilo 2:1.

Barca sicer spet ni blestela, kar nekajkrat se je moral v obeh polčasih izkazati vratar Marc Andre ter Stegen, še posebej nevaren je bil Antoine Griezmann. Oblak je v prvem delu ubranil poskus Messija s prostega strela, že predtem pa je bil zadetek Suareza razveljavljen zaradi prekrška nad slovenskim vratarjem. Na začetku drugega polčasa je Urugvajec zapravil izjemno priložnost, ko je bil sam pred Oblakom.
"Mislim, da smo odigrali perfektno tekmo, a je Barcelona izkoristila dve odbiti žogi in odšla domov s tremi točkami," je povedal kapetan Atletica Gabi.
"To je zelo težko priborjena zmaga. V prvem polčasu smo trpeli zaradi njihovega pritiska in ne najboljšega igrišča. Na koncu smo le zadeli, to pa bo igralcem zelo dvignilo moralo," je dejal trener Barcelone Luis Enrique, ki je ekipo na zelenico postavil v spremenjenem sistemu 3-4-3.

Preobrat Reala na El Madrigalu
Real Madrid je proti Villarrealu na El Madrigalu uprizoril preobrat in osvojil vse tri točke, potem ko je zaostajal že z 2:0 po golih Manuela Triguerosa in Cedrica Bakambuja. Madridčani v prvi uri igre niso pokazali veliko, igrali so zelo statično, šele po uri igre je Cristiano Ronaldo prvič zapretil na tekmi, ko je z voleja 'iz prve' stresel levo vratarjevo vratnico. Preobrat je nato štiri minute pozneje začel Gareth Bale, ki je zadel z glavo po predložku Daniela Carvajala. Izid je z bele točke poravnal Ronaldo, potem ko je glavni sodnik Jesus Gil kraljevemu klubu podaril strel z 11 metrov, saj žoga Bruna Soriana v kazenskem prostoru ni zadela v roko. Zmagoviti zadetek je v 83. minuti dosegel Alvaro Morata, ki je po predložku Marcela z leve strani z glavo zadel za 2:3.