Ola Kamara je poskrbel, da Molde Zagreb zapušča z dobro popotnico. Foto: EPA

Hrvaški prvaki so se na domačem terenu mučili že v prejšnjem krogu, ko so prav tako z 1:1 remizirali z luksemburškim palčkom, z ekipo Fola Esch. Dinamo je sicer imel na zagrebški zelenici nekaj več priložnosti, vendar pa so se norveški prvaki izkazali za čvrste nasprotnike.

Že v tretji minuti so gostitelji, ki sta jih znova spremljala oba brata Mamić, veliko priložnost. Po napaki obrambe Moldeja se je sam pred vrati znašel El Arbi Hillel Soudani, a je bil alžirski napadalec premalo zbran in je streljal mimo vrat. Že drugo priložnost pa so Zagrebčani izkoristili. V 18. minuti je z levega boka izvrstno pred vrata podal Josip Pivarić, z glavo pa je žogo v mrežo pospravil Čilenec Angelo Henriquez.

Toda v vodstvu so domači nogometaši zdržali le dve minuti. Podobno akcijo so v 20. minuti izpeljali gostje. Tokrat je žoga prišla na desno, od koder je v kazenski prostor lepo podal Martin Linnes, obramba Dinama pa je slabo pokrila najbolj nevarnega gostujočega nogometaša Olo Kamaro, ki je bil uspešen z glavo. V 65. minuti si je rdeč karton prislužil Paulo Machado. Dinamov Portugalec je ob žvižgih, ko je zapuščal zelenico kar nekajkrat z nešportno gesto pokazal navijačem, kar ni ušlo sodniški trojici in moral je zapustiti igrišče.