Nik Pem
Nik Pem je po lepi akciji popeljal Olimpijo v vodstvo, a je Innsbrucku uspel preobrat. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so izgubili četrtič zapored in tretjič v nizu na domačem ledu. V Tivoliju se je najprej zatresla domača mreža. Tekla je 16. minuta, ko je nekdanji napadalec Olimpije Hunter Bishop je z leve strani želel podfati pred vrata, a je v drsalko zadel Jeffa Frazeeja, ploščica pa se je nesrečno odbila v mrežo. V prvi tretjini so bili nevarnejši Tirolci, ki so sprožili tudi še enkrat več strelov od gostiteljev, zmaji pa so pobudo prevzeli v drugi tretjini.

Dobro so Ljubljančani začeli drugi del srečanja. Kristjan Čepon je z natančnim strelom zadel pod prečko, ko je minilo natanko 22 minut in 22 sekund tekme. Ostalih 14 poskusov Olimpije pa je zaustavil Andy Chiodo. Odlični kanadski čuvaj mreže, ki je tudi v preteklosti stal v ljubljanskih vratih, je bil najzaslužnejši, da je Innsbruck po visokem petkovem porazu v Gradcu (9:2) iz Ljubljane odnesel vse točke.

Najlepša akcija tekme v režiji Nika Pema
Če v drugi tretjini zmaji niso uspeli zadeti še enkrat, pa jim je uspelo po dobrih treh minutah zadnjega dela. Nik Pem je po izvrstni samostojni akciji, ko je lepo prodrl in se znašel sam pred vrati, popeljal Olimpijo v vodstvo. Manj kot šest minut kasneje je po Florian Pedevilla ustrelil z modre črte, ploščico pa je v mrežo preusmeril Daniel Mitterdorfer.

121 sekund je še ostalo do konca tekme, ko je z bekhendom Mario Huber ploščico nad ramenom Frazeeja poslal v mrežo za 2:3. Olimpija je po zaostanku pritisnila. Pemu je novo veselje preprečil okvir vrat 57 sekund pred koncem. V zadnji minuti so gostitelji poskusili brez vratarja, z izvrstno obrambo ob strelu Raphaela Bussieresa pa se je izkazal Chiodo.

Harty in Bazevics zapustila Tivoli
Olimpija, ki je v velikih finančnih težavah, je srečanje odigrala s štirimi tujci. V Ljubljani jih je le še pet. Po racionalizaciji stroškov sta odšla Latvijec Kristaps Bazevics, ki je odšel v francoski Gap, in odlični kanadski branilec Jonathan Harty, ki je odšel v drugo nemško ligo k moštvu Heilbronner Falken, ki ga vodi nekdanji Olimpijin trener Fabian Dahlem.
Zajc zelo jezen po grenkem porazu
V trenerski pisarni je po tekmi besnel Bojan Zajc. Nikakor se ni pomiril, saj so njegovi izbranci na lahek način zapravili veliko priložnost za tri točke. Innsbruck je imel deset strelov več (28:38), a so imeli Ljubljančani več velikih priložnosti.
"Jezen sem, ker smo dobro igrali, ostali pa smo brez točk. Še posebej škoda je, ker smo poceni dobili tretji gol. Ob koncu tekme smo imeli veliki priložnosti za izhod v podaljšek. V športu ni sreče, vedno se nekaj zgodi z namenom. Innsbruck je v zgornjem delu lestvice, letos ima odlično sezono, le v petek v Gradcu so odpovedali in prejeli kar devet golov," je pojasnil Zajc.
Počitka ni, že v ponedeljek pokalna tekma v Celju
"Najprej moramo urediti klub. Če so finančne zadeve urejene, bo vse veliko lažje. Sistem v ligi je tak, da se lahko tudi z zadnjega mesta po rednem delu še vedno prebijemo v končnico. Trenutno imamo največ težav zaradi norega ritma. Potrebovali bi kakšen dan počitka, pa moramo že v ponedeljek igrati polfinale pokala v Celju. Igrali bomo z vsemi najboljšimi, saj nimamo več drugih igralcev. Odšli so Ropret, Alagić, Harty in Bazevics. Če bi bile stvari urejene, se to ne bi zgodilo. V decembru je ritem ubijalski, tekme si sledijo na dva dni, skupaj jih bomo odigrali kar 15," je še dodal Zajc.
"Lepo je zadeti, a pomembne so le točke. Res smo bili zelo blizu vsem trem točkam. V odločilnih trenutkih smo bili nezbrani," je poudaril visoki branilec Kristjan Čepon.