Getafe bi z uvrstitvijo v Ligo prvakov pripravil veliko presenečenje. Foto: Reuters

Getafe, ki je bil do zdaj najboljši šesti pred devetimi leti, je v 34. krogu na domači zelenici remiziral z Real Madridom (0:0). S tem je osvojil 55. točko in je četrti. Enako število točk ima Sevilla, ki je s 5:0 nadigrala Rayo Vallecano. Kraljevi klub, ki ima sicer na tretjem mestu varnih deset točk prednosti pred zasledovalcema, je tretjič zapored v gosteh ostal brez zmage. Getafe, ki je na 20. ligaških obračunih slovite sosede iz španske prestolnice ugnal le enkrat, je bil celo bližje zmagi, a se je s posredovanji izkazal Keylor Navas.

Barco od naslova loči le še zmaga

V boju za naslov medtem Barcelona potrebuje le še tri točke za 26. zvezdico. Katalonci bi si lahko že v sredo zagotovili lovoriko, ko so v torek z 2:0 v Vitorii odpravili Alaves. Lionel Messi je dobil nekaj počitka in je v igro vstopil šele v drugem delu. Sedem minut pred njegovim prihodom na zelenico je Barca povedla, ko je Luis Suarez po podaji Sergia Roberta lepo med nogama spustil žogo Carlesu Aleni, katalonski mladenič pa je zatresel mrežo. Urugvajski napadalec je šest minut kasneje zanesljivo izvedel enajstmetrovko.

Barco, ki lahko naslov osvoji v soboto z domačo zmago nad Levantejem, teoretično lahko prehiti le še Atletico, ki je z zmago nad Valencio (3:2) v sredo prestavil slavje blaugrane. V deveti minuti so gostitelji na Wandi Metropolitanu povedli, ko je z desne strani predložek poslal Juanfran, odlično pa je na drugi vratnici reagiral Alvaro Morata. Izenačil je nekdanji član Atletica Kevin Gameiro, ki je izkoristil podajo Santija Mine, potem ko je ta mojstrsko preigral Diega Godina. V četrti minuti drugega dela je gostitelje v vodstvo z glavo vrnil Antoine Griezmann. 77. minuta je tekla, ko je po roki Saula Nigueza natančno z bele točke zadel Dani Parejo. Štiri minute kasneje je z izvrstnim udarcem z 20 metrov tri točke Altleticu zagotovil Angel Correa.