V 64. minuti je bilo v prerivanje vključenih 20 nogometašev, v spor pa so posegli celo navijači. Foto: Reuters

Ko je v 64. minuti vratar Lyona Anthony Lopes ujel žogo, ga je podrl branilec Evertona Ashley Williams. Na zelenici se je začelo prerivanje, v katerega je bilo vključenih 20 igralcev. Ker se je vse skupaj dogajalo ob robu igrišča, ob oglaševalskih panojih, se je vmešal celo navijač Evertona, ki je, z otrokom v naročju, udaril Lopesa.

Vodstvo Evertona je nasilnežu dosmrtno prepovedalo vstop na stadion.

Tekma se je končala z zmago Lyona 1:2, ekipa iz Liverpoola pa ima zdaj bolj malo možnosti, da napreduje v izločilne boje Evropske lige. Trener Ronald Koeman za incident ni obsodil Williamsa, ampak je poudarjal, da je krivec predvsem nizozemski sodnik Bas Nijhuis, ki je s svojimi odločitvami jezil njegove varovance.

Uefa bo preiskala incident in se odločila, kakšno kazen bo dobil Everton.