Luka Dončić in Dirk Nowitzki sta odigrala prvo skupno tekmo v American Airlines Centru. Foto: Reuters
Buddy Hield je bil najzaslužnejši za deveto zmago Sacramenta v gosteh. Kingsi so eno največjih presenečenj prve tretjine sezone. Foto: AP
Dončić je bil edini razigran košarkar Dallasa. Nihče drug ni presegel 15 točk. Foto: AP
Josh Richardson je bil najboljši strelec Miamija. Foto: AP
John Wall je z imenitno predstavo popolnoma zasenčil LeBrona Jamesa. Foto: Reuters

Mavericksi so zadnji poraz na domačem parketu pred tem doživeli 2. novembra proti New Yorku, nato pa so nanizali enajst zaporednih zmag. Buddy Hield in De'Aaron Fox sta blestela, oba sta prispevala po 28 točk. Kingsi so si odločilno prednost priigrali ob koncu tretje četrtine. V končnici, ko se je Dallas približal, so ohranili mirne živce.

19-letni Dončić je več točk v Ligi NBA dosegel le 29. oktobra v San Antoniu (31). Tokrat ni imel prave pomoči soigralcev, ki so zelo slabo metali iz igre. Harrison Barnes je prispeval 15 točk (5/16 iz igre), Wesley Matthews pa 13 (4/13 iz igre). 40-letni Nowitzki je bil na parketu le osem minut, dosegel je tri točke. Zelo se je poznalo, da sta poškodovana Dennis Smith (desno zapestje) in J. J. Barea (levi gleženj).
Mavericksi so zgrešili kar 26 metov izza črte (9/35) in izgubili 14 žog. To je bil drugi zaporedni poraz Dallasa, ki v torek v Denverju začenja zelo naporen spored tekem. Na naslednjih enajstih srečanjih bo kar devetkrat gostoval.
Veliko navdušenje ob vstopu legendarnega Nowitzkega
V uvodni četrtini je Dončić dvakrat zadel po prodoru, najprej je osebno napako nad njim naredil Bogdan Bogdanović, nato pa še Nemanja Bjelica. Gostitelji so se pobrali po slabem začetku (4:13) in povedli s 25:22, ko je vstopil Nowitzki. V dvorani je završalo ob njegovem prvem nastopu v tej sezoni na domačem parketu.

Sredi druge četrtine je Dončić atraktivno zaposlil DeAndreja Jordana, ki je silovito zabil. Hield je na drugi strani zadel izza črte, a je Dončić (13 točk v prvem polčasu) vrnil s trojko iz levega kota za 54:48. Razigrani Hield je poskrbel za minimalno prednost Sacramenta ob odmoru (58:61).

Dallas popustil ob koncu tretje četrtine
Ključen je bil zaključek tretje četrtine, ki je popolnoma pripadel Kingsom. Dončić je znižal na 76:79, nato pa so gostje z delnim izidom 14:5 prevzeli pobudo. Mavsi dve minuti in pol niso dosegli niti točke, Yogi Ferrell in Kosta Koufos pa sta se razigrala in po 36 minutah je bil Dallas v težavah (83:93).

Brez preobrata v končnici
Bjelica je zadel dve zaporedni trojki sredi zadnje četrtine (95:106). Gostitelji so nato znižali po košu in dodatnem prostem metu Dončića, Wesley Matthews pa je bil natančen izza črte minuto in 46 sekund pred koncem (107:112). Fox je v zadnji sekundi napada prehitel sireno in povišal vodstvo Kingsov, Dončić pa je zadel le enega izmed treh prostih metov 45 sekund pred zadnjim piskom sirene in čudežne vrnitve ni bilo.

Carlisle razočaran zaradi slabe obrambe
"Imeli smo zelo slab strelski večer. Ko se zgodi taka tekma, je ključno, da te obramba drži v igri za zmago. Nikakor jih nismo mogli zaustaviti in nismo prišli dovolj blizu, da bi nam uspel preobrat," je bil razočaran trener Rick Carlisle.

Nowitzki, ki je izpustil uvodnih 26 tekem sezone, je dodal: "Topel sprejem je vedno dobrodošel. Nisem si mislil, da bom okreval toliko časa. Želel sem si hitrejše vrnitve. Stvari se zdaj odvijajo v pravo smer in ostajam optimist."

Zmaga Miamija brez Dragića
Miami je končal turnejo na Zahodu s štirimi zmagami na šestih tekmah in je vse bližje osmemu mestu. New Orleans je izgubil tudi drugo tekmo proti Vročici (96:102). Goran Dragić znova ni igral zaradi poškodbe desnega kolena.
Miami je imel ob odmoru šest točk naskoka (51:57), nato pa si je z delnim izidom 11:0 priigral najvišjo prednost na tekmi na začetku nadaljevanja. Tyler Johnson je zadel dve trojki in pri izidu 51:68 so bili Pelikani v velikih težavah. Odgovorili so s serijo 13:2, ko se je razigral Julius Randle.

Zvezdnik Pelikanov Anthony Davis je z dvema trojkama znižal na 90:96 dve minuti in pol pred koncem, vendar je Dwyane Wade s prodorom potrdil zmago Miamija 52 sekund pred zadnjim piskom sirene (92:100). MVP finala leta 2006 je tudi v Smoothie King Centru prejel stoječe ovacije ob prihodu na parket, po koncu tekme pa je podpisal številne avtograme in bil v središču pozornosti. Dosegel je 19 točk, najboljši strelec gostov je bil Josh Richardson z 22 točkami. Vročica je dobila skok kar s 57:38.

Wall nasul Lakersom 40 točk in zasenčil Jamesa
Washington je odpravil LA Lakerse s 128:110. Junak večera je bil John Wall, 28 izmed 40 točk je dosegel že v prvem polčasu, ki so ga Wizardsi dobili kar z 71:51. Jezernikom se je poznala utrujenost po gladki zmagi v Charlottu v soboto. Zelo slabo so začeli srečanje, zgrešili so prvih osem metov izza črte, Wall pa je s polaganjem poskrbel za vodstvo Washingtona s 26:8. V nadaljevanju se slika na parketu ni veliko spremenila.

LeBron James je odigral najslabšo tekmo v dresu Lakersov. Prispeval je le 13 točk (5/16 iz igre) in izgubil štiri žoge. Še najbolj razigran pri gostih je bil Kentavious Caldwell-Pope s 25 točkami (rekord sezone). Center JaVale McGee ni igral zaradi gripe. James in Lonzo Ball sta v soboto v Charlottu zablestela z zgodovinskima trojnima dvojčkoma, tokrat pa sta bila popolnoma razglašena. Lakersi so izgubili kar 22 žog.

Trener Wizardsov Scott Brooks je bil ponosen na predstavo svojih izbrancev, ki so igrali le z osmerico. Kelly Oubre Jr. in Austin Rivers sta odšla v Phoenix, Trevor Ariza, ki je prišel v menjavi igralcev, pa še ni bil pripravljen za igro. Center Dwight Howard in Otto Porter sta poškodovana. Markieff Morris v drugem polčasu ni več igral zaradi bolečin v vratu.