Goran Dragić in soigralci so blizu izpada iz končnice. Foto: Reuters
Ben Simmons je postal prvi novinec s trojnim dvojčkom na tekmi končnice po Magicu Johnsonu leta 1980, ko so LA Lakersi v finalu premagali Sixerse s 4:2 v zmagah. Foto: Reuters
Dwyane Wade je dosegel zadnjih osem točk za Vročico. Foto: Reuters
J. J. Redick je bil najboljši strelec Sixersov s 24 točkami. Foto: Reuters
Anthony Davis je bil najboljši igralec Lige NBA februarja, tudi končnico je začel udarno. Foto: Reuters
Ricky Rubio in Paul George
Ricky Rubio (levo) je bil prvo ime tekme v Salt Lake CItyju. Foto: Reuters

Vročica je sredi tretje četrtine povedla s 76:64 in imela lepo priložnost za izenačenje na 2:2. V zadnjih 12 minutah (19:27) je Philadelphia ponovila četrtkovo predstavo in dosegla drugo zmago v American Airlines Areni.
Dragić je bil zelo zaslužen za vodstvo gostiteljev po treh četrtinah, v zadnji četrtini pa ni dosegel niti točke. Izgubil je kar pet žog, na parketu pa je bil 37 minut. Dwyane Wade se je razigral v zadnjih minutah, 12 od 25 točk je prispeval v zadnji četrtini, a preobrata sam ni zmogel.
Trojni dvojček novinca Simmonsa
Gostje so dobili skok kar s 57:43, sedem košarkarjev je končalo tekmo z dvomestnim številom točk. J. J. Redick je prispeval 24 točk, Ben Simmons pa je postal prvi novinec s trojnim dvojčkom na tekmi končnice po Magicu Johnsonu leta 1980 (17 točk, 13 skokov in 10 podaj).
Zelo izenačen prvi polčas
Sixersi so bolje začeli srečanje. Z delnim izidom 8:0 so si priigrali osem točk naskoka sredi prve četrtine po trojki Roberta Covingtona. Gostiteljem je do konca četrtine uspelo izenačiti, Dragić je dvakrat zapored polagal, Wayne Ellington pa je zadel trojko sedem sekund pred iztekom časa (26:26).

Tehnični napaki za Johnsona in Covingtona
V drugi četrtini je Miami s hitro igro prevzel pobudo. Navijači so bili na nogah po ukradeni žogi in zabijanju Wada (54:46). Znova se je zaiskrilo med velikimi tekmeci Covington je podrl Dragića na parket ob prodoru. James Johnson se je nato prerival s Covingtonom, vmešal se je še Simmons, na parket je pritekel tudi trener Miamija Erik Spoelstra. Sodniki so po ogledu posnetka Johnsonu in Covingtonu dali tahnični napaki.
Ob odmoru je Vročica vodila z 61:56, gostje niso imeli veliko razigranih košarkarjev, posebej Joelu Embiidu ni uspelo ponoviti izjemne predstave s četrtkove tekme.
Dragić blestel v tretji četrtini
Dragić se je razigral na začetku drugega polčasa. S trojko in dvema polaganjema je bil najzaslužnejši za delni izid 13:4 in Miami si je priigral najvišjo prednost na tekmi (74:62). Sixersi so se hitro pobrali, Ersan Ilyasova je nanizal zadnjih šest točk v tretji četrtini. Z metom izza črte sekundo pred koncem je napovedal napetih zadnjih 12 minut (83:79).

Veteran Wade ni zmogel preobrata
Miami skoraj štiri minute ni dosegel niti točke na začetku zadnje četrtine. Simmons je izenačil na 83:83, nato pa je Redick poskrbel za vodstvo gostov. Embiid ni bil pri metu, zato pa je kraljeval v raketi in podelil kar pet blokad. Tri minute pred koncem je zaustavil tudi poskus Dragića.
V odločilnih trenutkih je odgovornost prevzel veteran Wade. S petimi zaporednimi točkami je ujel priključek minuto in 13 sekund pred koncem (99:100). Simmons je nato sijajno prodrl in z zabijanjem povišal prednost gostov. Po novem košu Wada je odgovoril Redick z desne strani (101:104). Wade je nato zgrešil en prosti met, Redick pa je zadel oba 16 sekund pred koncem. Spoelstra ni imel več minute odmora in gostitelji so bili v izgubljenem položaju.

"Kar malce sem šokiran, da smo dobili to tekmo. Izgubili smo veliko žog in nisem si mislil, da nam bo uspel," je bil zadovoljen trener Sixersov Brett Brown.
Wade je bil zelo razočaran: "Samo za trenutek smo popustili in takoj so nas kaznovali. Proti Philadelhii moraš vedno pritiskati na plin."
Miami le enkrat nadoknadil zaostanek z 1:3 v zmagah
Peta tekma je na sporedu v noči s torka na sredo v v Wells Fargo Centru v Philadelphii. Miami je le enkrat v zgodovini kluba nadomestil zaostanek z 1:3 v zmagah. To mu je uspelo leta 1997 proti New Yorku.

Pelikani po šovu Davisa in Holidaya pometli s Portlandom
New Orleans je tudi brez poškodovanega DeMarcusa Cousinsa odpravil Portland s 4:0 v zmagah. Na četrti tekmi so bili Pelikani boljši s 131:123. Anthony Davis je bil neustavljiv, Blazersom je nasul 47 točk (rekord kariere v končnici), Jrue Holiday jih je dodal 41. Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo Pelikani dobili z 42:31.
V konferenčnem polfinalu jih zelo verjetno čaka Golden State. Branilci naslova vodijo proti San Antoniu s 3:0 v zmagah in se lahko že v nedeljo uvrstijo v naprej.
Rubio blestel ob zmagi Utaha
Utah je proti Oklahomi Cityju povedel z 2:1 v zmagah, na tretji tekmi je slavil s 115:102. Ricky Rubio je dosegel svoj prvi trojni dvojček v končnicah, zbral je 26 točk, 11 skokov in 10 podaj. Pri gostih je bil pri metu slabo razpoložen Russell Westbrook (iz igre 5/17), v statistiko je vpisal 14 točk, 11 skokov in 9 podaj. Izgubil je tudi osem žog. Utah je v zadnji četrtini z delnim izidom 13:0 pobegnil na 20 točk. Skok je gostiteljem pripadel z 48:33.

Vzhodna konferenca, 1. krog:
MIAMI (6) - PHILADELPHIA (3) 1:3
102:106 (26:26, 35:30, 22:23, 19:27)
Wade 25 (10/22 iz igre), Dragić 20 (9/19 iz igre, 1/3 za tri), tri podaje, en skok in štiri ukradene žoge v 37 minutah, J. Johnson 15, Whiteside 13 in 13 skokov, Richardson in Ellington po 10, Winslow 7, Adebayo 2; Redick 24 (8/18 iz igre, 2/7 za tri), Simmons 17, 13 skokov in 10 podaj, Embiid 14, 12 skokov in 5 blokad, Šarić 11, Covington, Ilyasova in Belinelli po 10, Johnson 8, McConnell 2.