Dončić je postal drugi najmlajši igralec v zgodovini Lige NBA s trojnim dvojčkom. Foto: AP
Dvojni trojček Dončića premalo za skalp vodilnega

Dončić je z 19 leti in 327 dnevi postal drugi najmlajši igralec v zgodovini Lige NBA, ki je dosegel trojni dvojček. Rekorder ostaja Markelle Fultz (Philadelphia), ki je bil 12. aprila lani star 19 let in 317 dni. Proti Milwaukeeju je prispeval 13 točk, 10 skokov in 10 podaj. Dončić je tretji Slovenec s trojnim dvojčkom v Ligi NBA, izjemen dosežek je uspel tudi Benu Udrihu in Goranu Dragiću.

Mavericksi so na gostovanjih izjemno slabi, doživeli so kar 20 porazov na 24 tekmah. V zadnjih petih tednih so dobili le pet izmed 20 srečanj in so daleč od mest, ki vodijo v končnico. Prav nasprotno je razpoloženje v Milwaukeeju, ki je dobil 18 od zadnjih 22 tekem.

Antetokounmpo znova neustavljiv
Giannis Antetokounmpo, ki je eden najresnejših kandidatov za MVP-ja rednega dela sezone, je z 31 točkami in 15 skoki zrežiral peto zaporedno zmago Bucksov, ki so s 34 zmagami in le 12 porazi najboljša ekipa lige. Eric Bledsoe je prispeval 21 točk, Malcolm Brogdon pa 19.

Žal Dončić ni imel strelskega dne, a je vseeno pustil neizbrisen pečat tudi na parketu Fiserv Foruma. Foto: AP

Odličen uvod Bucksov
Antetokounmpo je v uvodni minuti dvakrat zlahka zadel in že po minuti in sekundi je Rick Carlisle vzel minuto odmora. Dončić je z lebdečim polaganjem znižal na 6:4. Bucksi so odgovorili z delnim izidom 9:0, Eric Bledsoe je s polaganjem in dodatnim prostim metom poskrbel za najvišjo prednost Milwaukeeja (20:9). Ob koncu prve četrtine so imeli gostitelji devet točk naskoka (35:26).

Preporod Mavsov v drugi četrtini
Dallas je precej bolje začel drugo četrtino. Maxi Kleber in Dorian Finney Smith sta bila natančna izza črte. Gostitelji so bili nezbrani v obrambi in Mavsi so štiri minute pred odmorom prvič na tekmi povedli (46:47). Antetokounmpo je do odmora dosegel kar 19 točk, a Bucksi so zaostajali s 57:59. Drugo četrtino je Dallas dobil kar s 33:20. Dončić je v prvem polčasu prispeval tri točke (1/7 iz igre), a je prispeval tudi sedem skokov in šest podaj. Ob odmoru je znova dišalo po prvem trojem dvojčku v Ligi NBA.

Giannis Antetokounmpo je bil znova najboljši igralec tekme. Foto: Reuters

Powell izključen zaradi ugovarjanja sodnikom
Gostitelji so v tretji četrtini prikazali pravi obraz in po zabijanju Antetokounmpa povedli z 71:68. Rezervist Sterling Brown je zadel dve trojki in prednost se je povišala na 87:77. Dwight Powell je prejel sporno osebno napako in izgubil je živce. Jezil se je na sodnike in prejel dve tehnični napaki, kar seveda pomeni izključitev. Po 36 minutah so imeli Bucksi osem točk prednosti (92:84).

Brata Kostas in Giannis Antetokounmpo sta se pozdravila pred tekmo. Kostas ni dobil priložnosti za igro. Foto: Reuters

Gostom ni uspel preobrat
Dallas je zelo slabo začel tudi zadnjo četrtino. Brook Lopez je bil natančen izza črte, nato pa je Bledsoe sedem minut pred koncem povišal na 104:87. Milwaukee se je prehitro sprostil in Dallas je odgovoril z delnim izidom 11:0. Pet minut in pol pred zadnjim piskom sirene je Dončić podal do DeAndreja Jordana in s tem dopolnil trojni dvojček. Ko je Finney Smith z zabijanjem znižal na 104:98, je jezni trener Mike Budenholzer zahteval minuto odmora.
Zmaga Milwaukeeja ni bila ogrožena, Malcolm Brogdon in Antetokounmpo sta hitro povišala prednost. Dončić je minuto pred koncem zadel še atraktivno trojko od table.

Igral sem slabo. Dosegel sem trojni dvojček, a precej raje bi izbral zmago.

Luka Dončić

Anthony se seli v Chicago, kjer pa ne bo igral
Houston je poslal Carmela Anthonyja v Chicago. Biki ne računajo na usluge zvezdnika. Do 7. februarja, ko je zadnji dan za menjave igralcev, imajo čas za dogovor s kakšnim klubom, lahko pa ga tudi odpustijo. Anthony je velik prijatelj LeBrona Jamesa. Večkrat je poudaril, da bi rad zaigral z največjim zvezdnikom lige, ki je trenutno poškodovan pri LA Lakersih.

Kenneth Faried je debitiral v dresu Houstona s 13 točkami in šestimi skoki v 23 minutah. Rocketsi niso imeli možnosti v Philadelphii, čeprav je James Harden že 20-krat zapored presegel 30 točk. Foto: Reuters

34-letni "Melo" se ni znašel pri Rocketsih. Pod vodstvom Mika D'Anthonyja ni blestel, imel je zelo slab met iz igre. Zadnjo tekmo je odigral 8. novembra v Oklahomi.

Houston se je znašel v težavah po poškodbi Clinta Capele. Na položaju centra je debitiral Kenneth Faried, ki se je v soboto razšel z Brooklynom.

Lakersi ostali še brez Balla
LA Lakersi so bili brez nosilcev igre nemočni proti Golden Statu (111:130). Trener Jezernikov Luke Walton je ostal še brez Lonza Balla, ki si je zvil gleženj v Houstonu in bo počival vsaj mesec dni. LeBron James in Rajon Rondo sta dobila zeleno luč za treninge z ekipo. Bojevniki so nanizali osem zmag zapored in so v silovitem naletu.

Klay Thompson je imel sanjski večer v Staples Centru pred očmi očeta Mychala, ki je radijski komentator tekem LA Lakersov. Z Jezerniki je osvojil dva šampionska prstana (1987 in 1988). Foto: Reuters

Thompson zadel prvih deset trojk - izenačen rekord Lige NBA
Junak večera je bil Klay Thompson, ki je zadel deset trojk zapored brez zgrešenega meta, kar je izenačen rekord Lige NBA. Ta dosežek je 9. aprila 2011 uspel tudi Tyu Lawsonu. Enajsti poskus je zgrešil z desne strani štiri minute pred koncem tretje četrtine, ko so prvaki vodili kar s 100:68. Osem sekund zatem ga je Steve Kerr vzel iz igre in dobil je velik aplavz domačih navijačev. Sedem trojk je zadel le v tretji četrtini, ki so jo Bojevniki dobili kar s 45:25. Thompson je prispeval 44 točk (17/20 iz igre) v 27 minutah.

"Danes je šlo preprosto vse notri. Vsak si želi takih večerov. Zdaj imamo popolno zasedbo in igra nam je stekla. S Cousinsom je vse še precej lažje. Omogoča nam lahke mete izza črte, saj se mora obramba osredotočiti na našega centra," je poudaril Thompson.

Bojevniki imajo z vrnitvijo DeMarcusa Cousinsa sanjsko peterko in težko jih bo zaustaviti na poti do četrtega naslova v petih letih.

Ponedeljkove tekme:
MILWAUKEE ‒ DALLAS 116:106
Antetokounmpo 31 (10/20 iz igre) in 15 skokov, Bledsoe 21, Brogdon 19, Lopez 16 (4/7 za tri) in 10 skokov, Middleton 13 in 8 skokov, Brown 11 (3/3 za tri), Hill 5; Dončić 18 (6/17 iz igre, 2/5 za tri, prosti meti 4/5), 11 skokov in 10 podaj v 33 minutah, Brunson 16, Jordan in Matthews po 15, Finney Smith 13 (3/5 za tri), Harris 9, Barnes in Kleber po 8, Powell 4.

NEW YORK ‒ OKLAHOMA CITY 109:127
Hardaway 23 (4/9 za tri), Trier 16, Mudiay 14; George 31 (9/18 iz igre, 4/9 za tri), Westbrook 17 (6/12 iz igre), 10 skokov in 9 podaj, Schröder 17 (5/12 iz igre, 4/7 za tri).

CLEVELAND ‒ CHICAGO 88:104
Sexton 18, Žižić 13 in 9 skokov; LaVine 25 (9/16 iz igre), Portis 15, Markkanen in Dunn po 13.

WASHINGTON ‒ DETROIT 101:87
Ariza 20 (7/13 iz igre) in 12 skokov, Porter 19 (4/6 za tri), Beal 16; Griffin 29 (4/7 za tri), Bullock 12.

ATLANTA ‒ ORLANDO 103:122
Dedmon 24 (5/7 za tri), Young 21, Lin 15, Collins 14 in 10 skokov; Fournier in Vučević (12/23 iz igre) in 14 skokov) po 29, Ross 16, Augustin 15 (4/6 za tri).

BROOKLYN ‒ SACRAMENTO 123:94
Russell 31 (12/25 iz igre, 7/14 za tri), Harris 19, Kurucs 16; Bogdanović 22 (3/6 za tri), Jackson 14, Cauley Stein 12.

MEMPHIS ‒ NEW ORLEANS 85:105
M. Gasol 22 in 8 skokov, Conley 20, Jackson 14; Holiday (11 skokov) in Mirotić (5/12 za tri) po 21, Okafor (10 skokov) in Randle (12 skokov) po 20.

BOSTON ‒ MIAMI 107:99
Irving 26 (11/19 iz igre), 10 podaj in 8 ukradenih žog, Tatum 19 (8/13 iz igre, 3/3 za tri), Morris 17, Horford 16 (8/11 iz igre) in 12 skokov; Jones in Waiters po 18, Adebayo 13 in 7 skokov, Richardson 11.

PHILADELPHIA ‒ HOUSTON 121:93
Embiid 32 (9/16 iz igre) in 14 skokov, Shamet 18, Redick 16; Harden 37 (12/26 iz igre, 6/13 za tri), Green 18, Faried 13 (5/7 iz igre).