V Leverkusnu so gledalci videli zelo borbeno predstavo, priložnosti pa je bilo malo. Foto: EPA
Henrik Mhitarjan in Salomon Kalou
Salomon Kalou je imel najlepšo priložnost na tekmi v Berlinu. Foto: EPA
Julian Draxler
Julian Draxler, ki je poleti iz Schalkeja prestopil k Wolfsburgu, je prejel nekaj žvižgov na Veltins Areni. Modri so nato gladko odpravili volkove (3:0). Foto: EPA

Na BayAreni so v prvem polčasu gledalci videli zelo malo priložnosti. Edini strel na gol je sprožil Ömer Toprak v 11. minuti po kotu z glavo, a je Manuel Neuer žogo zlahka ujel. Napadalec gostiteljev Stefan Kiessling je naredil tri grobe prekrške, a sodnik Knut Kircher mu ni pokazal niti rumenega kartona.
Bavarci končali brez Xabija Alonsa
Bayer je prišel pogumneje iz garderobe. V 53. minuti je Javier Hernandez z 20 metrov močno streljal, a je žoga zletela pol metra mimo gola. Pep Guardiola je namesto poškodovanega Artura Vidala v igro poslal Thiaga Alcantaro, Arjena Robbna pa je zamenjal Thomas Müller. Uspelo mu je poživiti igro, Müller je imel dve lepi priložnosti, a ni bil natančen. V 64. minuti je meril pek vrat, tri minute zatem pa mimo vrat z levo nogo.
Douglas Costa je na levi strani povzročal velike težave obrambi farmacevtov. V 83. minuti je Brazilec podal pred vrata, kjer je Robert Lewandowski prišel do strela, a je v zadnjem trenutku branilec Jonathan Tah spremenil smer žogi. Šest minut pred koncem je bil izključen Xabi Alonso, ki je zaustavil Hernandeza v protinapadu in prejel drugi rumeni karton. Gostitelji do konca niso več resneje zapretili. Kampl je dobro oprvaljal obrambne naloge, v napadu pa je je skušal z nekaj predložki pred vrata, ki pa niso obrodili sadov.
Guardiola ne govori o Manchester Cityju
"Zadovoljen sem z igro v drugem polčasu. Izkazal se je Joshua Kimmich, ki se zelo dobro znajde v obrambi. Ne razumem, kako je lahko sodnik izključil Xabija Alonsa, Kiesslingu pa ni pokazal niti rumenega kartona," je pojasnil Guardiola, ki noče govoriti o poletnem odhodu k Manchester Cityju. "O tej temi ne dajem nobenih izjav!"
Mourinho videl povprečno predstavo v Berlinu
Bavarci so zadržali osem točk prednosti pred dortmundsko Borussio. Izbranci Thomasa Tuchla so v Berlinu osvojili le točko (0:0).
Hertha se je disciplinirano branila, ostrostrelec Pierre-Emerick Aubameyang pa je imel slab dan. Najlepšo priložnost na srečanju je imel napadalec Herthe Salomon Kalou, ki je po protinapadu v 72. minuti z 20 metrov meril mimo vrat. Srečanje pred 74.244 gledalci si je ogledal tudi Jose Mourinho, ki ga je povabil direktor Borussie Hans Joachim Watzke.