Luka Dončić je ob metu iz igre 3/12 dosegel sedem točk, zbral pa je še deset skokov. Foto: Reuters

Sergio Llull, ki se je po dolgotrajni poškodbi vrnil v ekipo Reala, je po petih zgrešenih trojkah pravočasno umiril roko in z dvema zaporednima trojkama ustavil nalet gostov, Real pa je povedel s 70:63. V zadnji minuti je najboljši strelec Reala (17 točk, brez zgrešenega meta) Jaycee Carrol s štirimi točkami v enem napadu (trojka in dodatni prosti met) odločil dvoboj.

Nick Calathes je za Panathinaikos dosegel 24 točk.

Luka Dončič je v 28 minutah prispeval sedem točk (iz igre 3/12), od tega pet v prvem polčasu in dve v tretji četrtini. Zbral je še 10 skokov in tri podaje. Anthony Randolph je pomagal z osmimi točkami v prvem polčasu, ki ga je Real dobil s 40:34.

Naslednja tekma bo v petek v Madridu.

EVROLIGA ČETRTFINALE, tretji tekmi
REAL MADRID - PANATHINAIKOS (v zmagah 2:1)
81:74 (17:17, 23:17, 17:19, 24:21)
Carroll 17 (iz igre 6/6), Fernandez 9, Randolph in Llull po 8, Dončić 7 (3/11) točk in 10 skokov; Calathes 26, Gist 15.

HIMKI MOSKVA - CSKA MOSKVA (v zmagah 1:2)
79:73 (17:15, 27:27, 16:15, 19:16)
Šved 27, Gill 22; Higgins 26, Hunter 16.

Četrti tekmi, četrtek ob 19.00:
ŽALGIRIS - OLYMPIACOS (2:1)

Ob 21.00:
BASKONIA - FENERBAHČE (1:2)

Igrajo na tri zmage po sistemu 2-2-1. Zaključni turnir najboljše četverice bo med 18. in 20. majem v Beogradu.