Varovanci Darka Milaniča so sijajno začeli tekmo. Dino Hotić je namreč v 11. minuti s pravim projektilom z roba kazenskega prostora poslal žogo pod prečko za 1:0. Maribor je v nadaljevanju nadziral položaj na zelenici. Velenjčani niso resneje ogrozili vrat povratnika po poškodbi Jasmina Handanovića.

Dominik Radić je z golom v 93. minuti pokvaril večer Mariboru. Velenjčani so še drugič zapored remizirali. Foto: www.alesfevzer.com

Kronaveter prejel rdeči karton

V drugem polčasu se je nadaljevala precej umirjena igra na obeh straneh. Maribor je bil zadovoljen z minimalnim vodstvom, na drugi strani pa Rudar ni imel "dinamita", da bi matiral obrambo gostov. V 71. minuti so Mariborčani ostali brez Roka Kronavetra, ki je najprej prejel rumeni karton, nato pa se je zapletel v verbalni dvoboj s sodnikom Asmirjem Sagrkovićem, tako da mu je ta pokazal rdeči karton.

Handanović dobil dvoboj z Radićem

Zadetka s tekme Rudar - Maribor

Malo pozneje je imel Rudar smrtno priložnost za izenačenje. Dominik Radić je namreč po medlem oziroma nespretnem posredovanju Alexandra Cretuja in Saše Ivkovića sam prišel pred Handanovića, a se je ta izkazal z izjemno obrambo. Poskus Radića je namreč ubranil z glavo.

Radić v 93. minuti izenačil na 1:1
Velenjčani so do konca napadali za izenačenje. In ko je že kazalo, da se bodo gostje izvlekli, je Luka Lovenjak v 93. minuti vtekel na globinsko podajo, prodrl po levi strani, nato pa podal žogo v sredino kazenskega prostora, kamor je vtekel Radić in žogo z nekaj metrov poslal v prazna vrata, s čimer je "popravil napako". Vijoličasti, v prvem krogu jih je presenetil Triglav, tako v novi sezoni državnega prvenstva ostajajo še brez zmage. Končna statistika: posest žoge 53:47 za Rudar, streli 20:11 za Maribor, v okvir vrat 5:5.

Leon Sever mož odločitve
Nogometaši Tabora Sežana pa se po vrnitvi med elito veselijo prve zmage, potem ko so na stadionu Rajka Štolfe z 1:0 premagali Celje. Odločitev o zmagovalcu je padla v 37. minuti. Leon Sever je najprej po podaji iz kota stresel prečko, a se je žoga spet odbila do Severja, ki jo je z roba kazenskega prostora s polvisokim strelom poslal za hrbet celjskega vratarja Metoda Jurharja.

Celjani v 59. minuti ostali brez Vizingerja

Sever popeljal Sežance v vodstvo

V drugem delu je celjski strateg Dušan Kosić dokaj hitro posegel po dveh menjavah, v igro je poslal tudi novo okrepitev Ivana Božića, a gostom to ni pomagalo. V 59. minuti so namreč ostali brez Daria Vizingerja, ki je prejel drugi rumeni karton.

Milošev zapravil priložnost za 2:0
Celjani so kljub igralcu manj skušali priti do izenačenja, toda Jakob Novak, ki je bil najnevarnejši, je enkrat meril mimo gola, drugič pa je branil vratar Kraševcev Arian Rener. Sežanci so v 73. minuti zapravili najlepšo priložnost za povišanje vodstva, ko je po protinapadu pred gol pritekel Lazar Milošev, nato pa zelo slabo streljal. Skupaj streli 11:10, v okvir vrat 7:6 - oboje za Celje.