Bernardo Silva je po prvem hat-tricku odnesel žogo, ki mu jo bodo podpisali vsi soigralci, nato pa jo bo shranil doma na Portugalskem.
Bernardo Silva je po prvem hat-tricku odnesel žogo, ki mu jo bodo podpisali vsi soigralci, nato pa jo bo shranil doma na Portugalskem. "Tudi v drugem polčasu smo igrali na polno. Sam sem kar nekajkrat izgubil z 0:4 in 0:5, zato želim igralcem Watforda vse najboljše." Foto: EPA

Če petkrat streljaš na gol in dosežeš pet golov - tukaj je razliko ustvarila kakovost igralcev. V prvih minutah smo jim dali dve priložnosti za gol, a niso zadeli. Ljudje, zlasti novinarji, komentatorji in nekdanji igralci, ne razumejo, da so porazi del življenja. Lahko izgubimo tekme, kot smo jo proti Norwichu, a zame je najpomembneje, kako se odzovemo potem.

Pep Guardiola, trener Manchester Cityja

Pet strelov v okvir gola in pet zadetkov petih različnih nogometašev. David Silva že v 52. sekundi, Sergio Aguero z 11-m v 7. minuti, Riyad Mahrez v 12., Bernardo Silva v 15. in Nicolas Otamendi v 18 minuti. Neverjetna učinkovitost za zgodovinske knjige Premier lige, v kateri do zdaj še nihče ni tako ekspresno natresel petarde.

Do konca 1. polčasa so se izbranci Pepa Guardiola le usmilili gostujočega Watforda, a v nadaljevanju je z dvema goloma svoj prvi hat-trick v karieri dosegel Bernardo Silva, v končnici pa je končnih 8:0 z mojstrovino postavil Kevin De Bruyne.

Iz 11 strelov v okvir zadeli kar osemkrat
A končalo bi se lahko še veliko huje, če bi bili meščani, paradoksalno, pri strelih malce natančnejši. Razmerje strelov je bilo kar 28:5, a pri strelih v okvir vrat veliko znosnejših 11:4. A če bi ob razmerju 8/11 še kakšna žoga zavila v okvir vrat, bi verjetno povsem nemočni Ben Foster iz mreže pobral še kakšno žogo več.

Neverjeten izid, a po petardi v slabih 20 minutah jo je Watford na koncu še dobro odnesel, razen tega, da je postal tarča posmeha na nogometnem Otoku. Foto: EPA

Rekord iz leta 1995 v lasti rdečih vragov
Manchester City je tako zapravil idealno priložnost, da bi popravil absolutni rekord najvišje zmage v Premier ligi. Rekordna znamka tako ostaja v lasti Manchester Uniteda, ki je 4. marca 1995 z 9:0 razbil Ipswich Town. Vseeno so citizensi postavili klubski rekord, saj so predtem v najmočnejši angleški ligi največ zmagali za sedem golov. Izid 8:0 je bil v Premier ligi predtem postavljen štirikrat, nazadnje, ko je Southampton nadigral Sunderland 18. oktobra 2014.

Ob rdečih vragih je devet golov na eni tekmi elitnega angleškega tekmovanja, ustanovljenega leta 1992, dosegel samo še Tottenham, ko je 22. novembra 2009 z 9:1 premagal Wigan Athletic.

Po petih krogih sta imela tako Leicester kot Tottenham po osem točk. Spursi so dobili le eno tekmo od zadnjih petih, na vseh štirih gostovanjih sezone pa so prejeli po dva gola, po treh remijih 2:2 pa so tokrat prvič izgubili. Foto: AP

Kanov gol med padcem na koncu zaman
Prav Tottenham bi v soboto na prvi tekmi 6. kroga potreboval bolj razpoložene strelce. Prek iznajdljivega Harryja Kana (po podaji Sona s peto je Kane med padcem udaril, tik preden je padel na zelenico) so Spursi sicer povedli na gostovanju pri Leicestru in minimalno prednost držali 40 minut igre.

A v zaključku tekme je sledil preobrat. Lisice so izenačile po zaslugi Ricarda Pereire, ki je na drugi vratnici pospravil odbito žogo v mrežo. Zmagoviti gol pa je z velike razdalje dosegel James Maddison, ki je predtem kar 31-krat streljal brez učinka, tokrat pa je z natančnim strelom z več kot 20 m prinesel Leicestru odmevno zmago. Senzacionalni prvaki iz leta 2016 so se povzpeli na visoko 3. mesto, medtem ko je z Ligo prvakov obremenjeni Tottenham obtičal na 5. mestu.