Odbojkarice Gen-I Volleyja so zanesljivo napredovale. Foto: OZS

Novogoričanke so imele nekaj težav le na začetku. Najbrž so jih presenetile dobro obiskane tribune novogoriške dvorane, kjer se je zbralo 350 gledalcev, zato je bilo opaziti nekaj treme.

Posledica je bil zaostanek, a ta ni dolgo trajal, Lana Ščuka in kolegice so hitro ujele ritem, do konca niza niso imele težav, še bolj izrazita pa je bila njihova premoč v preostalih dveh nizih. S 15 točkami je bila najučinkovitejša igralka tekme Ščuka.

Goričanke so bodo v 1/16 finala, kjer se bodo v tekmovanje vključile tudi odbojkarice Calcita Volleyja, čez 14 dni merile s finsko Kangasalo.

Rogožanke klonile po zlatem nizu
Napredovanje pa ni uspelo odbojkaricam Formule Formisa, ki so povratno tekmo proti Vasasu Obudi v Budimpešti izgubile s 3:1 v nizih, to je z enakim izidom, kot so pred tednom dni zmagale v Hočah. Tako je o napredovanju odločal zlati niz, ki so ga gostiteljice dobile s 15:7. Z 22 točkami je bila najučinkovitejša igralka črnogorska reprezentantka Danijela Džaković, pri Vasasu jih je 21 dosegla Marija Kostelska.