Sandi Arčon je dosegel dva gola in se po nepopolnem tretjem krogu zavihtel na vrh lestvice strelcev. Foto: www.alesfevzer.com
Arčon mož odločitve v Novi Gorici, Mary v Velenju

Goričani so tako drugič v sezoni dosegli poln izkupiček, medtem ko so Radomljani še tretjič izgubili.

Gostje so v dokaj zaspani tekmi povedli v 78. minuti, ko je Marko Nunić, še lani član "vrtnic", matiral Gregorja Sorčana s polrazdalje.

Arčon dvakrat v petih minutah
A domači se niso predali. V 85. minuti je Arčon z diagonalnim strelom po tleh matiral Aljaža Ivačiča za 1:1. Pet minut pozneje pa je Arčon po podobni akciji in podaji Dejana Žigona poslal žogo v levi zgornji kot za popoln preobrat. Novogoričani so imeli terensko premoč - posest žoge 56:44 in streli v okvir vrat 6:2.

John Mary odločil že ob debiju
V drugi tekmi dneva je Rudar z 2:0 ugnal Luko Koper. Oba zadetka je dosegel debitant John Mary. Najprej je v 87. minuti zadel z glavo po podaji Damjana Trifkovića, nato pa je piko na i s svojim drugim zadetkom postavil v 93. minuti. Gostje so od 79. minute igrali brez Joela Omarija Tshibambe, ki je bil izključen le nekaj trenutkov po vstopu v igro. Že pred tem je za domače David Kašnik (71.) stresel prečko.

Krog se bo nadaljeval v nedeljo s tekmama med Aluminijem in Celjem ter Domžalami in Mariborom, končal pa s ponedeljkovim obračunom med Olimpijo in Krškim.