Nogometaši Olimpije so s 4:0 slavili v Kuzmi. Foto: Aleš Fevžer
Nogometaši Domžal
Nogometaši Domžal v letošnji sezoni ne poznajo poraza, prav tako ni še nobena ekipa proti njim dosegla zadetka. Foto: Aleš Fevžer
Nogometaši Krke
Nogometaši Krke so v Šmarju pri Jelšah zaostajali že z 2:0, nato pa jim je uspel preobrat (2:4). Za nameček so celoten drugi polčas, ki se je končal z 2:1 za gostitelje, igrali brez izključenega Ejupa. Foto: Aleš Fevžer

Ljubljančani so tekmo začeli po pričakovanjih, hitro so prevzeli pobudo na zelenici in v 9. minuti povedli prek Filipa Valenčiča, ki je izkoristil natančno globinsko podajo Enisa Đurkovića in hladnokrvno končal za 1:0. Zmaji so bili občutno boljši nasprotnik, priigrali so si več priložnosti, v 26. minuti je s prostega strela prečko zadel še Miha Zajc.

V drugem polčasu se je prevlada zeleno-belih nadaljevala, v 67. minuti je zmedo v kazenskem prostoru gostiteljev najbolje izkoristil Đurković, ki je žogo poslal v prazno mrežo. Na 3:0 je po predložku iz kota in odbiti žogi povišal Aris Zarifović, končni izid pa je po podaji rezervista in mladega Olimpijinega upa Jake Corna - ta je na začetku drugega polčasa zamenjal Valenčiča - z diagonalnim strelom postavil Nik Omladič.

Domžale za zdaj neustavljive
Visoko zmago je dosegla tudi vodilna ekipa slovenskega prvenstva Domžale, ki je po petih zaporednih zmagah, na katerih ni prejela zadetka, v prvenstvu zdaj s 5:0 zmagala še v gosteh proti Šmartnemu 1928. Strelski pohod so nogometaši s stadiona ob Kamniški Bistrici začeli po dobre pol ure igre, ko je z lobom domačega vratarja Tadeja Pusovnika premagal Alen Ožbolt. Še pred odmorom je vodstvo podvojil Joshua Parker, ki je po kombiniranju v kazenskem prostoru po predložku iz kota z glavo žogo poslal v mrežo. Po uri igre so Domžalčani vodili s 3:0, žogo je v prazno mrežo potisnil rezervist Sasha Aneff. Do konca srečanja je moral Pusovnik žogo iz svoje mreže pobrati še dvakrat. V 71. minuti ga je še drugič na tekmi premagal Parker, "petarda" je odjeknila šest minut pred iztekom rednega dela srečanja, ko je z roba kazenskega prostora v polno zadel Uroš Korun.

Za prvovrstno presenečenje je že v torek poskrbela Tabor Sežana, ki je doma z 2:0 premagala favorizirani Aluminij. Mrežo sta zatresla Uroš Barut in Dino Stančič (11-m).