Petrol Olimpija se je v Stožicah razveselila tretje zmage v Fibini Ligi prvakov, ugnala je prvouvrščeno ekipo - Strasbourg. Foto: www.alesfevzer.com
Petrol Olimpija - Strasbourg
Olimpija spravila na kolena Strasbourg

Ljubljančani so kljub oslabljeni zasedbi, manjkala sta poškodovana Erjon Kastrati in Talor Battle, na domačem parketu presenetili favorizirane Francoze. Trije košarkarji Olimpije so dosegli 13 točk - Devin Oliver, Jan Špan in Domen Lorbek.

Ob polčasu je Olimpija izgubljala za pet točk, Ljubljančani pa so po dolgem zaostanku izenačili na polovici tretje četrtine (50:50).

V zadnjo četrtino so favorizirani gostje vstopili z dvema točkama prednosti (58:60). Gostje so v zadnjem delu igre povedli za devet točk (61:70), a se je Olimpija vrnila. Varovanci Gašperja Okorna so začeli nizati koše, Roko Badžim je s prodorom znižal na le 67:70, v naslednjem napadu pa je Dražen Bubnić zadel trojko. Ko je nato Oliver štiri minute pred koncem ukradel žogo in zabil za vodstvo po dolgem času (73:72), se je zdelo, da lahko zmaji iz tekme potegnejo tudi kaj več.

Najzvestejši navijači - v Stožicah se je zbralo 1.000 gledalcev - pa so trepetali do konca. Trojka Lorbka je zadeve sicer olajšala (76:73), toda ni še odločila tekme. Jordan Morgan je skoraj dve minuti pred koncem dosegel zadnji domači točki (78:76), na srečo Ljubljančanov pa so nato precej grešili tudi tekmeci. Po zadetih prostih metih so se približali na točko zaostanka (78:77), po zgrešenem metu Morgana sedem sekund pred koncem so še imeli priložnost za zadnji napad in zmago, toda tudi Zack Wright ni zadel in točki sta ostali doma. Olimpija se tako veseli tretje zmage v Ligi prvakov.

Ljubljančani bodo tudi naslednjo tekmo v Ligi prvakov odigrali doma, 19. decembra bo njen tekmec turški Banvit.