Simon Petrov
Trener Krke Simon Petrov je bil kritičen do sodnikov Borisa Krejića, Žige Renerja in Blaža Smrekarja. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so bili večji del srečanja v prednosti, odločilno razliko pa so si priigrali v zadnji tretjini tekme. Prvič so nekoliko občutneje povedli v 27. minuti (51:44), do prve dvomestne razlike pa so prišli sredi zadnje četrtine, ko je bilo 65:55. Zmaji so nato srečanje mirno pripeljali do konca.

Petrol Olimpija je imela več igralcev v rotaciji in tudi več razpoloženih, medtem ko je pri Krki izstopal le Saša Zagorac z 21 točkami (met 7:14, 6 skokov).

V vrstah domačih, kjer je zaradi lažje poškodbe manjkal prvi strelec moštva Devin Oliver, je Jordan Morgan dosegel 16 točk, dve manj je zbral Roko Badžim, dvanajst jih je vknjižil Robert McCarron, Dražen Bubnić in Erjon Kastrati pa sta jih dodala po enajst oziroma deset.

Trener Krke Petrov ošvrknil sodnike
"Težka, čvrsta in na trenutke groba tekma. Glede na to, da smo imeli težave s poškodbami na položaju branilca in imeli prepolovljeno zunanjo linijo, je pohvalno, da smo celotno srečanje vodili in nadzirali rezultat. Na koncu smo popolnoma zasluženo zmagali,"
je dejal trener Olimpije Zoran Martić. Medtem pa je trener Krke Simon Petrov ošvrknil sodnike Borisa Krejića, Žigo Renerja in Blaža Smrekarja: "Pohvalil bi svoje varovance za veliko borbenost, ko pa bo sojenje drugačno, manj v korist našega nasprotnika, pa bomo imeli tudi priložnost za zmago."

Primorska zmagala v Domžalah
Sixt Primorska je s 74:68 ugnala Helios. Zmagovita ekipa se je tudi tokrat izkazala kot kolektiv; največ točk je dosegel Tadej Ferme (13), še trije igralci so imeli dvomestno število točk. Shawn King je dosegel dvojni dvojček - 10 točk, 12 skokov. Pri Heliosu je bil z 20 točkami najboljši Jure Pelko.