Ljubljančani so tekmo dobro začeli. V uvodnih minutah so prišli do vodstva 8:2, ki pa je hitro skopnelo, predvsem po zaslugi nekdanjega člana ljubljanskega kolektiva Blaža Mahkovica, ki je bil v prvi četrtini nerešljiva uganka za gostujočo obrambo - v desetih minutah je dosegel 11 od skupno 26 točk (indeks 32).

Prav Mahkovic je bil tisti, ki je Domžalčane popeljal v prvo vodstvo (20:18), po trojki Jureta Močnika so vodili že za pet točk, kar je bilo tudi njihovo najvišje vodstvo na tekmi.

Gostitelji so dobili prvo četrtino, nato pa so nadzor nad rezultatom prevzeli gosti, ki so vodili vso drugo četrtino, Domžalčanom je še uspelo izenačiti na 36:36, ob koncu polčasa pa je Olimpija s trojko Domna Lorbka in košem Jordana Morgana pobegnila na +5.

V tretji četrtini je vodstvo povišala na +11, v četrti je vodila tudi z 12 točkami razlike. Gostitelji so se nekajkrat približali na šest točk zaostanka, 33 sekund pred koncem tudi na štiri, a je nato Lorbek zadel prosta meta, z 21 točkami najučinkovitejši ljubljanski igralec Roko Badžim (zadel je tudi pet trojk v sedmih poskusih) pa je s trojko postavil končni izid.