Wayne Rooney je postal igralec, ki je Arsenalu v Premierleague zabil največ golov - 11. Foto: EPA
Marouane Fellaini in Kieran Gibbs
Dvoboj Marouana Fellainija in nesrečnega Kierana Gibbsa. Foto: EPA
Diego Costa
Diego Costa je dosegel še 11. gol v prvenstvu. Foto: EPA
Yaya Toure
Yaya Toure je v 62. minuti zadel za zmago tretjeuvrščenega Manchester Cityja nad Swanseajem. Foto: EPA
Liverpool
Liverpool je spet izgubil. Tokrat ga je s 3:1 ugnal do tega kroga predzadnji Crystal Palace. Joe Ledley je takole zadel za 2:1. Foto: Reuters

Arsenal je bil na sicer povprečni tekmi nevarnejši nasprotnik (posest žoge 61:39, streli 22:12, streli v okvir vrat 9:2), a je kljub temu zmagal otoški klub z največ trofejami.

Avtogol Gibbsa
Rdeči vragi so povedli v 56. minuti. Tyler Blackett je z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je vratar topničarjev Wojciech Szczesny žogo izbil, pri tem pa trčil s Kieranom Gibbsom. Žoga je na desni strani prišla do Antonia Valencie, ki je sprožil in zadel na tleh ležečega Gibbsa, od katerega se je žoga odbila v desni zgornji kot Szczesnyjevih vrat. Malo pozneje je moral poljski vratar zaradi poškodbe mesto prepustiti Damienu Martinezu.

Rooney zapečatil usodo topničarjev
Topničarji so po golu še bolj pritisnili proti vratom tokrat odličnega Davida De Gee, medtem ko so gostje prežali na protinapade. In v 85. minuti tudi dočakali svojo priložnost. Po osvojeni žogi Michaela Carricka jo je Marouane Fellaini podal v napad do Angela Di Marie, ta pa je v sredini našel Wayna Rooneyja, ki je potegnil še nekaj metrov, nato pa matiral Martineza. Čez nekaj minut se je pred Martinezom sam znašel tudi di Maria, a je streljal mimo vrat.

Zadetek Girouda zgolj za boljši umetniški vtis
V 94. minuti je Olivier Giroud z izjemnim golom z roba kazenskega prostora vlil nekaj upanja domačim, vendar so gostje nato zdržali do konca osemminutnega podaljška in se veselili pete zmage.

Chelsea nadaljuje zmagovito
Vodilno moštvo lige Chelsea je z 2:0 premagalo West Bromwich, potem ko sta zadela Diego Costa in Eden Hazard. "Modri" so tako niz neporaženosti podaljšali na 18 tekem. Oba gola sta padla že v prvem polčasu. Costa je v 11. minuti po podaji Oscarja žogo sprejel s prsmi, nato pa jo z nekaj metrov poslal za hrbet Bena Fosterja. Domači so zahtevali ofsajd, a jih sodnik Lee Mason ni uslišal. V 25. minuti je Eden Hazard na bližnji vratnici sprejel podajo iz kota in jo ob zaspani gostujoči obrambi poslal v mrežo. Štiri minute pozneje so gostje ostali še brez Claudia Yacoba, ki je zaradi grobega prekrška nad Costo dobil rdeči karton.