Almaz Ayana je v teku na 3.000 metrov ugnala rojakinjo Genzebe Dibabo. Foto: EPA
Shelly-Ann Fraser Pryce
Shelly-Ann Fraser Pryce je z odličnim štartom znova prišla do zanesljive zmage. Foto: EPA
Asbel Kiprop
Trikratni svetovni prvak na 1.500 metrov Asbel Kiprop je potrdil premoč v ciljni ravnini. Foto: EPA
Ivana Španović
Ivana Španović je v Pekingu dolgo vodila, na koncu pa je osvojila bron. Srbkinja je na Letzigrundu ugnala tudi svetovno prvakinjo Tianno Bartoletto. Foto: EPA
Letzigrund
Legendarni stadion Letzigrund že od leta 1928 gosti miting Weltklasse. Doseženih je bilo že 27 svetovnih rekordov. Foto: EPA

V šprintu na 100 metrov je prevlado potrdila Shelly-Ann Fraser Pryce. Jamajčanka, ki je razred zase na tej razdalji v zadnjih letih, je tudi na stadionu Letzigrund opravila s tekmicami (10,93). Pogoji niso bili ugodni, saj je šprinterkam veter pihal v prsi z močjo 1,4 metra na sekundo. Pet stotink je zaostala Nigerijka Blessing Okagbare.

Almaz Ayana je na prestižnem mitingu Weltklasse zmagala v teku na 3.000 m (8:22,34), njena rojakinja Genzebe Dibaba je bila druga (8:26,54) in je zmagala v skupnem seštevku tekov na 3.000 in 5.000 m. Kenijka Vivian Cheruiyot je bila šele šesta (8:38,91). Tek na 3.000 metrov je bila edina disciplina, v kateri so se pomerile tri svetovne prvakinje s prvenstva v Pekingu. Dibaba je slavila v teku na 1.500 metrov, Ayana na 5.000 metrov, Cheruiyotova pa na 10.000 metrov.

V teku na 3.000 m z zaprekami je bil najboljši Paul Kipsiele Koech (8:10,24), ki ga v izjemni kenijski ekipi na tej razdalji v Pekingu sploh ni bilo. Svetovni prvak Ezekiel Kemboi je bil četrti, Conseslus Kipruto in Brimin Kipruto, preostala Kenijca z odličjema na SP-ju, pa sta končala na šestem in sedmem mestu.

V teku na 800 metrov je zmagal evropski prvak Adam Kszczot (1:45,55). Poljak je ugnal Alžirca Taoufika Makhlouufija, svetovni prvak in svetovni rekorder David Rudisha je bil šele četrti (1:45,91). Kenijec je taktiziral in se zanašal na šprint, vendar v ciljni ravnini ni imel dovolj moči.

Merritt tokrat pred van Niekerkom
V teku na stadionski krog je prva trojica s SP-ja znova stopila na zmagovalne stopničke, le da je južnoafriški svetovni prvak Wayde van Niekerk prišel na tretje mesto (44,35), pred njim pa sta bila Američan LaShawn Merritt (44,18) in Kirani James iz Grenade (44,28).

Srbski rekord Španovićeve
Ivana Španović je po bronu v Pekingu v daljino edina preskočila sedem metrov in s 7,02 metra za centimeter izboljšala srbski rekord, s tem pa ugnala svetovno prvakinjo Američanko Tianno Bartoletto (6,97 m) in podprvakinjo Britanko Sharo Proctor (6,58 m).

Nemka Christina Schwanitz je bila v suvanju krogle med tistimi, ki so prav tako potrdili naslov iz kitajske prestolnice in je z 19,91 m slavila ter ob 10.000 dolarjih zmagovalne premije dobila še 40.000 dolarjev (35.900 evrov) za skupno zmago v disciplini.

Zadnji letošnji miting Diamantne lige bo 11. septembra v Bruslju.