Raheem Sterling v prejšnji sezoni po dragem prihodu iz Liverpoola ni upravičil velikih pričakovanj, pod vodstvom Pepa Guardiole pa deluje povsem prerojeno in postaja eden temeljev njegovega moštva. Ob dveh golih in treh podajah je bil neposredno vpleten v kar pet zadetkov v štirih tekmah. Za primerjavo: pod vodstvom Manuela Pellegrinija je v zaključku lanske sezone v 17 tekmah neposredno sodeloval pri le štirih zadetkih. Foto: Reuters
Slaven Bilić in Pep Guardiola
Slaven Bilić in Pep Guardiola sta ob zelenici zelo doživeto spremljala srečanje. Bilić je sicer prav danes v moštvo dobil novega igralca, saj je italijanski Juventus West Hamu posodil 25-letnega italijanskega napadalca Simoneja Zazo. Enoletna posoja bo West Ham stala pet milijonov evrov. Foto: Reuters

Glede na začetek se je obetala še ena bleščeča zmaga sinjemodrih, ki so že po 18 minutah vodili z 2:0, vendar so gostje v drugem polčasu vzpostavili ravnotežje. Gostitelje je v vodstvo povedel Raheem Sterling. Po sijajnem samostojnem prodoru Davida Silve, ki je z žogo v prazen prostor našel Nolita, je ta podal pred gol, kjer neoviran Sterling ni imel težav z zaključkom. V 18. minuti je po sijajnem predložku Kevina De Bruyna z glavo udaril Fernandinho, Sterling pa je končni izid postavil v 92. minuti, potem ko je znova sijajno izkoristil podajo Silve.

Za West Ham je izid znižal Michail Antonio, ki je v 58. minuti sijajno skočil prek Gaela Clichyja in z glavo izkoristil podajo Arthurja Masuakuja.

Bo Aguero nastopil na derbiju z Unitedom?
City se je tako na vrhu lestvice pridružil Chelseaju in Manchester Unitedu, ki sta že včeraj slavila tretjo zmago zapored. Črn madež Cityjeve zmage predstavlja grozeča kazen njihovemu prvemu napadalcu Sergiu Agueru, potem ko je z roko zamahnil proti Winstonu Reidu, ki je bil nato zaradi udarca v predel vratu zamenjan. Argentinski napadalec bi, če bo angleška zveza ukrepala naknadno, lahko manjkal na mestnem derbiju z Unitedom 10. septembra.