Cristiano Ronaldo je junak Portugalske. Foto: Reuters
Lionel Messi in Sergio Aguero sta uspeh svoje ekipe spremljala na tribunah. Foto: Reuters
Philippe Coutinho
Nogometaš Barcelone je suvereno izvedel 11-m. Foto: Reuters
Slavje Kolumbijcev po zmagi nad Francijo (3:2). Foto: Reuters
Nemčija in Španija sta se razšli z remijem (1:1). Foto: Reuters

Prvi zvezdnik portugalske izbrane vrste in Reala je zadel dvakrat v sami končnici tekme. Prvi gol je dosegel v 92. minuti, drugega pa tri minute pozneje. Egipt je vodil vse od 56. minute, strelec edinega gola je bil nogometaš Liverpoola Mohamed Salah.

Argentinci so v Manchestru odpor Italijanov strli šele v drugem polčasu. Po ukradeni žogi so Argentinci krenili v napad, uigrano akcijo pa je z golom kronal Ever Banega - natančno je streljal po tleh v desni spodnji kot. Deset minut pozneje so Argentinci hitro stekli v protinapad, z vrha kazenskega prostora pa je močno streljal Manuel Lanzini, Gianluigi Buffon je bil nemočen.

Zanimiva je bila prijateljska tekma med Francijo in Kolumbijo. Na tekmi je padlo kar pet golov. Francozi so po golih Olivierja Girouda in Kyliana Mbappeja vodili z 2:0, a je v 28. minuti Luis Muriel znižal zaostanek (2:1). V drugem polčasu je zadel še Falcao, tekmo pa je z uspešno izvedeno enajstmetrovko odločil Juan Quintero.

Brazilci s 3:0 ugnali Ruse
Prijateljske tekme je odprla Rusija, gostiteljica svetovnega prvenstva v nogometu, ki je na stadionu Lužniki v Moskvi na prijateljski tekmi morala priznati premoč enemu izmed favoritov za osvojitev SP-ja, Braziliji (0:3).

Južnoameriška moštva očitno ne ustrezajo Rusom, saj so po novembrskem porazu proti Argentini (0:1) doživeli še težji poraz od Brazilcev. Na stadionu, ki bo 15. julija gostil finale SP-ja 2018, so Rusi v svojo mrežo prejeli kar tri gole, in to vse v drugem polčasu.

Že v prvem polčasu so imeli gostje prevlado, a jim mreže ni uspelo zatresti. Takoj po vrnitvi na zelenico so zagrozili, gol, ki je dolgo visel v zraku, pa so dosegli v 53. minuti. Po predložku z desne strani je poskus Paulihna z glavo ubranil vratar Rusije, žogo je odbil do Mirande, ki je iz bližine brez težav zatresel za 0:1. V 60. minuti je poskusil Philippe Coutinho, ki je odlično preigraval in streljal, žoga se je odbila do Paulinha, ki pa ni bil dovolj učinkovit. Dvojica se je odkupila dve minuti pozneje. Paulinho je svoji ekipi priboril enajstmetrovko, potem ko ga je v kazenskem prostoru za roko povlekel Aleksandr Golovin. 11-m je suvereno izvedel Coutinho. V 66. minuti je Paulinho po podaji Williana z glavo zlahka povišal vodstvo in s tem postavil končni izid.

Belorusi prek Azerbajdžana
Beloruska nogometna reprezentanca, ki se bo v torek v Stožicah pomerila tudi s slovensko izbrano vrsto, je danes odigrala prijateljsko tekmo v Bakuju in na olimpijskem stadionu premagala Azerbajdžan z 1:0. Edini gol na tekmi je padel že v prvem polčasu, ko je Maksim Medvedov dosegel avtogol.