Krško je v Domžalah povedlo (1:0), do konca tekme pa so Domžale kljub neravno prepričljivi igri postavile stvari na svoje mesto. Foto: www.alesfevzer.com
Štiriindvajsetletni vezist Celja Rudi Požeg Vancaš je v zadnjih dveh mesecih v odlični strelski formi. V tem času je dosegel osem od svojih enajstih zadetkov v tej sezoni, tako da je dva kroga pred koncem tekmovanja četrti strelec Prve lige. Foto: www.alesfevzer.com

V tekmo brez velikega športnega naboja so se podale Domžale, ki so imele pred tekmo zagotovljeno tretje mesto na lestvici in s tem nastope v Evropi, in sedmouvrščeno Krško, ki je imelo zagotovljen obstanek v prvoligaški druščini.

V domžalskem športnem parku so Domžalčani kljub pomanjkljivostim osvojili nove tri točke. Krško je povedlo z 1:0, do konca prvega polčasa je Domžalčanom uspel preobrat, na odmor so odšli s prednostjo 2:1. V drugem polčasu varovancem Simona Rožmana kljub številnim priložnostim dolgo ni uspelo zatresti mreže, to jim je uspelo v končnici tekme (3:1). Krško je imelo priložnost ublažiti poraz nekaj minut zatem, a niso izkoristili 11-m.

Po spodbudnem začetku, v razmiku treh minut sta padla dva gola, je sledil padec v igri na obeh straneh. Prvi je zadel Erter Sokler, ki je brez prepovedanega položaja pobegnil domači obrambi in z natančnim dolgim strelom, pri tem je spodrsnilo vratarju Ajdinu Mulaliću, zadel za 1:0. Gostitelji so izenačili po štirih minutah prek Daria Melnjaka, ki je samostojno prodiral, nato pa je natančno meril v bližnji Frelihov kot (1:1).

Ob koncu prvega polčasa so Domžalčani le prišli do vodstva. Po podaji iz kota se je ob zaspani obrambi Krškega žoga od Gabra Dobrovoljca odbila do Rubina Hebaja, ta je žogo podal do Amedeja Vetriha, ki je brez težav zabil za 2:1.

V drugem polčasu so Domžalčani nizali priložnosti, najnevarnejša je bila tista v 64. minuti, ko je Krčane po dobri obrambi Freliha rešila še vratnica, a niso bili učinkoviti. Šele ob koncu polčasa je domžalska ofenziva obrodila sadove – Frelih je prvi strel domačih še odbil, a le do Agima Ibraimija, ki je žogo poslal v levi kot. Krško bi poraz lahko ublažilo, ko je Matija Širok v kazenskem prostoru na tla zrušil Marka Jakolića. Luka Vekić je izvedel 11-m, a je žogo poslal visoko prek vrat.

Celjani spet zmagujejo
Nogometaši Celja so se po treh sušnih tednih oziroma štirih tekmah brez uspeha vrnili v zmagovalne tirnice. V 34. krogu so v Športnem parku v Novi Gorici z 2:0 ugnali Ankaran, ki so z 19. porazom vse bližje nazadovanju v 2. SNL.

Oba gola je prispeval Rudi Požeg Vancaš. Pri prvem v 21. minuti je lepo sodeloval z Lovrom Cvekom. Požeg Vancaš je z leve strani podal Cveku, ki je bil bližje vratom, Cvek pa je žogo hitro vrnil soigralcu, ki je zatresel mrežo Ankarana. Pri drugem golu je Požeg Vancaš pri protinapadu Celja mojstrsko sprejel globinsko podajo Janeza Piška, 24-letni vezist pa je rutinirano premagal vratarja Primoža Bužana.

Olimpija je v soboto v Ljudskem vrtu premagala Maribor s 3:2 in se vrnila na vrh prvenstvene lestvice.

DOMŽALE - KRŠKO 3:1 (2:1)
400; Melnjak 11., Vetrih 41., Ibraimi 86.; Sokler 8.
Luka Vekić (Krško) je v 89. minuti zgrešil 11-m.

Domžale: Mulalić, Vetrih, Širok, Dobrovoljc, Žužek, Melnjak, Husmani, Ibraimi, Alvir (72./Ibričić), Bizjak (68./Franjić), Hebaj (63./Nicholson).

Krško: Frelih, Nesher (55./Jakolič), Zakrajšek, Krajcer, Kulinič, Volarič (78./Ahčin), Barič, Kovačič, Vekič, Sokler, Škrbič (75./Vidović).

Sodnik: Bojan Tkalčič (Maribor).

ANKARAN HRVATINI - CELJE 0:2 (0:2)
Požeg Vancaš 21., 35.

Ankaran Hrvatini: Bužan, Soldo, Badžim, Vodeb, Gliha, Suljić, Nkama (85./Bordon), Furjan (46./Zemljak), Romero, Matošević, Gerc (63./Bišević).

Celje: Jurhar, Zorko, Stojinovič, Žinko, Travner, Pišek, Cvek, R. Štraus (66./Predragović), Pungaršek (90./L. Štraus), Požeg Vancaš ( 86./Cimerman), Lotrič.

Sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika).